Rokio

Je dle vašeho názoru horší sadismus, nebo masochismus?

Která z těchto dvou parafilií je podle vás více závažná? Zajímá mě čistě váš subjektivní názor?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Bobek 2

jiná odpověď

Pokud s nimi člověk umí žít a umí se ovládat, pak žádná parafilie nemusí být problémem. Pokud člověk se svou sexualitou zacházet neumí a ovládat se nedokáže, pak je to problém, i kdyby měl sexualitu naprosto normální bez parafilií.

Za svůj život jsem poznal asi dva lidi, kteří se mi svěřili s tím, že mají sadistické založení. Ve skutečnosti zrovna tito lidé byli k ostatním velmi citliví a ohleduplní – právě proto, že jsou navyklí přemýšlet o tom, jestli nezneužívají svou moc nad ostatními a jestli jim neubližují.

Ale nemusíme o nich přemýšlet jako o lidech z jiné planety: každý člověk má v sobě trochu sadismu, trochu masochismu i trochu každé jiné „parafilie“ a rysů každé „duševní nemoci“, tak jako nikdo není absolutní cholerik nebo absolutní sangvinik, ale každý člověk má v sobě namíchané všechny čtyři letory, jen v různém poměru. Každý má v sobě trochu autismu, trochu schizofrenie, trochu homosexuality i pedofilie, trochu neurotismu, trochu psychopatie…

Další odpovědi
annas

sadismus

Sadismus je zaměřený na trýznění, násilnctví v sexuálním žiivotě. Ale jako sadista se nazývá také jedinec, který trýzní zvířata., ale i lidi.

Tato úchylka se vymyká kontrole, dotyčný může i zabít. .

Sadomasochismus – jak je vidět, spojuje něco z sadismu s masochismem. Drsná hra při sexu, bolest probouzí žádostivost.

Samozřejmě znám z literatury nebo z filmu,. Jsou i jiné sexuální úchylky, i když je nechápu.

"Nesmíme také zapomenout, že masochistické ponížení není opakem sadismu, ale součástí symbiotického systému, v němž úplné ovládání a úplné pokoření jsou projevy téže hluboce uložené neschopnosti prožívat plně svůj život.“ — Erich Fromm

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/1438738-erich-fromm-nesmime-take-zapomenout-ze-masochisticke-ponizeni/
,

Drap

jiná odpověď

Ve finále to hodnotím stejně. Sadismus je horší pro okolí.

Kelt

jiná odpověď

Tohle je jedna z tvých otázek, které mi třeba vadí. Přepadne mne sadista a bude mi ubližovat fyzicky. Zavře se se mnou masochista a bude si ubližovat a to mi také nebude dělat dobře, protože ho budu vidět. Nevím.