Stříbrný

Je dle vašeho názoru horší sadismus, nebo masochismus?

Která z těchto dvou parafilií je podle vás více závažná? Zajímá mě čistě váš subjektivní názor?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Pokročilý

jiná odpověď

Pokud s nimi člověk umí žít a umí se ovládat, pak žádná parafilie nemusí být problémem. Pokud člověk se svou sexualitou zacházet neumí a ovládat se nedokáže, pak je to problém, i kdyby měl sexualitu naprosto normální bez parafilií.

Za svůj život jsem poznal asi dva lidi, kteří se mi svěřili s tím, že mají sadistické založení. Ve skutečnosti zrovna tito lidé byli k ostatním velmi citliví a ohleduplní - právě proto, že jsou navyklí přemýšlet o tom, jestli nezneužívají svou moc nad ostatními a jestli jim neubližují.

Ale nemusíme o nich přemýšlet jako o lidech z jiné planety: každý člověk má v sobě trochu sadismu, trochu masochismu i trochu každé jiné "parafilie" a rysů každé "duševní nemoci", tak jako nikdo není absolutní cholerik nebo absolutní sangvinik, ale každý člověk má v sobě namíchané všechny čtyři letory, jen v různém poměru. Každý má v sobě trochu autismu, trochu schizofrenie, trochu homosexuality i pedofilie, trochu neurotismu, trochu psychopatie...

Další odpovědi:

Zlatý

sadismus

Sadismus je zaměřený na trýznění, násilnctví v sexuálním žiivotě. Ale jako sadista se nazývá také jedinec, který trýzní zvířata., ale i lidi.

Tato úchylka se vymyká kontrole, dotyčný může i zabít. .

Sadomasochismus - jak je vidět, spojuje něco z sadismu s masochismem. Drsná hra při sexu, bolest probouzí žádostivost.
---
Samozřejmě znám z literatury nebo z filmu,. Jsou i jiné sexuální úchylky, i když je nechápu.

"Nesmíme také zapomenout, že masochistické ponížení není opakem sadismu, ale součástí symbiotického systému, v němž úplné ovládání a úplné pokoření jsou projevy téže hluboce uložené neschopnosti prožívat plně svůj život.“ — Erich Fromm

Zdroj: https://citaty.net/…
,

Zlatý

jiná odpověď

Ve finále to hodnotím stejně. Sadismus je horší pro okolí.

Stříbrný

jiná odpověď

Tohle je jedna z tvých otázek, které mi třeba vadí. Přepadne mne sadista a bude mi ubližovat fyzicky. Zavře se se mnou masochista a bude si ubližovat a to mi také nebude dělat dobře, protože ho budu vidět. Nevím.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 2467
Zlatý annas 1699
Zlatý marci1 1696
Zlatý mosoj 1680
Zlatý Kepler 1314
Zlatý hanulka11 1028
Zlatý gecco 846
Zlatý quentos 815
Zlatý briketka10 809
Zlatý ivzez 749

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.