Avatar uživatele
huxa

Je dle občanského zákoníku nutné na reklamaci posílat celý notebook?

Při závadě na HDD. Vždy jsem se setkal s tím, že výrobce notebooku chtěl celý notebook. Lze toto popř. nějak obejít? (např. reklamováním pouze HDD u prodejce či výrobce daného HDD?)
Doplňuji:
www- Jaktože nemám právo do něj lézt? Je umístěn pouze pod krytem se šroubkem, toto jsem si již zjišťoval a pod těmito kryti můžeš vyměnit HDD i RAM, jiná věc by už nastávala, pokud bych musel rozdělat celý notebook…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: huxa

Zajímavá 0 před 4033 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Odpoveď byla označena jako užitečná

Ano, i u ntb je potřeba poslat celé zařízení.
Má to logiku-celý ntb je v záruce a nemáš právo do něj lézt.
Něco jiného je záruka pouze na HDD, který jsi koupil samostatně. Tehdy posíláš pouze HDD.
Praxe
Doplňuji:
Podle mne to zase vyplývá už z podstaty. Jsou uživatelé, kteří jsou schopni otevírat zařízení málem kladivem. A výrobce se pochopitelně brání.
Více ti řekne ten, co se problematikou a zákony zabývá.

Upravil/a: www

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kemo

Odpověd je jednoduchá.

Pokud si koupil notebook,který je ještě v záruce a domníváš se že je vadný HDD tak nestačí poslat jenom HDD,ale musíš poslet kompletní výrobek. Tedy celý notebook. Když zjístí,že si oddělávat kryt notebooku je to důvod k zamítnutí reklamace.

Pokud si koupil samostatný HDD tak pochopitelně posíláš jen HDD.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
huxa

Panejo, já se snad picnu…

jak kdyby kemo neuměl číst…

PTAL JSEM SE TŘÍ FIREM VYRÁBĚJÍCÍ NOTEBOOKY (Acer, Sony, Toshiba), VŠICHNI TŘI UVEDLI, ŽE VÝMĚNOU HDD A RAM SE ZÁRUKA NEZTRÁCÍ!

Už jsem to napsal předtím a za pár hodin kemo napíše pravý opak…

před 4031 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
huxa

www-výrobce se může bránit, k tomu slouží určitě různé pečetě, nicméně stále existuje určitý zákoník, cituji „§627 …Jakákoliv ujednání mezi prodávajícím a kupujícím, uzavřená před uplatněním práva z odpovědnosti za vadu prodané věci, pokud by v jejich důsledku toto právo zaniklo nebo bylo omezeno, jsou neplatná.“ A i nahrávání např. jiného BIOSu musí prodejce dokázat, že vada vznikla vinou uživatele
a navíc, jestliže říkáš, že se danou problematikou nezabýváš, nepiš prosím za své odpovědi „Praxe“, poté si hodně lidí může myslet, že o tom už vážně něco víš a tvou odpověď budou brát za správnou

před 4033 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
www

Očividně o tom víš z hlediska paragrafů víc než já. Odpovídám, jak jsem uvedl, pouze z praxe a podle mne také z logiky věci. Pokud ti nikdo neodpoví podle tvých představ, zkusil bych právní poradnu online.

před 4033 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek