Avatar uživatele
jirka F

Je divný, že jsem v pubertě vůbec neměl akné?

Nikdy jsem neměl akné není to divný.Vím že možná řeším staré věci ale vzpomněl jsem si na to.

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 981 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Tak to se ti to muselo vyrazit někde jinde 😊. Ale není to nic divného, nesouvisí to jen s hormonálními změnami, ale i s typem kůže (mastná je v tomto směru nejhorší) a taky s tím co jíš.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Daidal

Asi ne, myslím, že u dost lidí se neobjevily. U někoho zase ve velké míře, u jiného v hodně malé. U někoho zase vůbec. Řekl bych, že se nemusí vyskytovat u zcela všech lidí. V pubertě (i jindy) to souvisí hlavně s hormony, ale to není jediná příčina. Je to v podstatě zánět/nemoc a nesouvisí jen s hormony, ale icelkovou životosprávou, prostředím, hygienou a jinými vlivy. Něco akné doslova vyvolává a zhoršuje, něco zase funguje proti němu (i jako prevence). Svůj vliv můžou hrát i geny.
Divný určitě nejsi a můžeš být přece rády žes to neměl (je to přece jen nemoc a lidi se toho chtějí zbavit). Myslím, že se říká, že akné postihuje většinu lidí a to obzvlášť v pubertě, ale že nemusí zcela všechny.
Bacha, abys neměl problémy s mužností nebo plodností. ;)

Já jsem měl třeba akné v docela malé míře (i v pubertě) a to ještě netypicky hlavně spíš na zádech (nebo ramenou – a taky jen trochu)… Ale z nějakého důvodu na nose, kde to mám doteď. Ale ne ve formě pupínků, jako spíš takových miniaturních zánětů po celém obvodu nosu, které ale nejsou vidět (když se kůže nezmáčkne) a samotný ten zánět je tam jen ve formě takových tenkých, malých „třásní.“ Nevím proč.
Snažil jsem se jíst (i celkově žít) zdravě, hýbat se a žít v klidném prostředí (no, to úplně nevycházelo). Pamatuji, že sestra měla s akné mnohem větší problém než já (nebo spíš já jsem s tím problém neměl, ale ona jo… ale to podle mě bylo tím, že si to neustále škrábala a podle mě tím i roznášela a zhoršovala).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Možná někde v tobě ten hnis dřímá! (; D; D;

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
FlAsh_7

Taky jsem nic takového neměl! Někteří lidé taky ne: https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=is+it+bad+not+to+ha­ve+acne+in+pu­berta&oq=is+it+­bad+not+to+ha­ve+acne+in+pu­berta&aqs=chro­me..69i57j33i22­i29i30.13393j0j7&s­ourceid=chrome&i­e=UTF-8. Pouze 8 z 10 teenagerů potvrdilo, že má/mělo akné.

Zdroj: https://kidshe­alth.org/en/te­ens/acne.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xiperio

To je individuální. Akné ustupuje, když nastupuje masturbace. Zavzpomínejte, jak to bylo u Vás.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek