jirka F

Je divný, že jsem v pubertě vůbec neměl akné?

Nikdy jsem neměl akné není to divný.Vím že možná řeším staré věci ale vzpomněl jsem si na to.

Nejlepší odpověď
Kepler

Tak to se ti to muselo vyrazit někde jinde 😊. Ale není to nic divného, nesouvisí to jen s hormonálními změnami, ale i s typem kůže (mastná je v tomto směru nejhorší) a taky s tím co jíš.

Další odpovědi
Daidal

Asi ne, myslím, že u dost lidí se neobjevily. U někoho zase ve velké míře, u jiného v hodně malé. U někoho zase vůbec. Řekl bych, že se nemusí vyskytovat u zcela všech lidí. V pubertě (i jindy) to souvisí hlavně s hormony, ale to není jediná příčina. Je to v podstatě zánět/nemoc a nesouvisí jen s hormony, ale icelkovou životosprávou, prostředím, hygienou a jinými vlivy. Něco akné doslova vyvolává a zhoršuje, něco zase funguje proti němu (i jako prevence). Svůj vliv můžou hrát i geny.
Divný určitě nejsi a můžeš být přece rády žes to neměl (je to přece jen nemoc a lidi se toho chtějí zbavit). Myslím, že se říká, že akné postihuje většinu lidí a to obzvlášť v pubertě, ale že nemusí zcela všechny.
Bacha, abys neměl problémy s mužností nebo plodností. ;)

Já jsem měl třeba akné v docela malé míře (i v pubertě) a to ještě netypicky hlavně spíš na zádech (nebo ramenou – a taky jen trochu)… Ale z nějakého důvodu na nose, kde to mám doteď. Ale ne ve formě pupínků, jako spíš takových miniaturních zánětů po celém obvodu nosu, které ale nejsou vidět (když se kůže nezmáčkne) a samotný ten zánět je tam jen ve formě takových tenkých, malých „třásní.“ Nevím proč.
Snažil jsem se jíst (i celkově žít) zdravě, hýbat se a žít v klidném prostředí (no, to úplně nevycházelo). Pamatuji, že sestra měla s akné mnohem větší problém než já (nebo spíš já jsem s tím problém neměl, ale ona jo… ale to podle mě bylo tím, že si to neustále škrábala a podle mě tím i roznášela a zhoršovala).

zjentek

Možná někde v tobě ten hnis dřímá! (; D; D;

FlAsh_7

Taky jsem nic takového neměl! Někteří lidé taky ne: https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=is+it+bad+not+to+ha­ve+acne+in+pu­berta&oq=is+it+­bad+not+to+ha­ve+acne+in+pu­berta&aqs=chro­me..69i57j33i22­i29i30.13393j0j7&s­ourceid=chrome&i­e=UTF-8. Pouze 8 z 10 teenagerů potvrdilo, že má/mělo akné.

Zdroj: https://kidshe­alth.org/en/te­ens/acne.html

xiperio

To je individuální. Akné ustupuje, když nastupuje masturbace. Zavzpomínejte, jak to bylo u Vás.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.