Je divné, když se někteří lidé cítí bezpečněji v noci jak ve dne? Proč si myslíte, že tomu tak může být?

Když se občas procházím nočními ulicemi, tak se cítím velmi klidně a spokojeně jakoby v bezpečí tmy. Ve dne ten efekt přichází jen v těch nejhezčích letních dnech nebo v zime když hustě sněží.

Nejlepší odpověď
redy

Tak tohle mi říkala kámoška, nějak jsem to nechápala já se bojím v noci, na ulici bych nešla za nic na světě.

Pak jsem to pochopila, oná má různý starosti – dokonce se bojí i listonoše, nebo stačí zazvonit, mě říkala když se budu stavovat tak ať ji vyzvoním.
Tam vidí kdo ji volá, ale stejně by se vní – prej krve nedořezal.
No a vnoci má klid, taky její přítel ji dává čočku, takže se ji nedivím…
I když já bych ho vyrazila, neřáda.
Tý jó, já se teda rozepsala sorry.

Další odpovědi
Kepler

Cítit se bezpečně v nočních ulicích asi není normální. Ale kdybych byl násilník, zloděj. či sexuální deviant, tak ve dne spím a v noci vyrazím, tehdy bych se cítil nejbezpečněji.

gecco

Já si v noci připadám taky bezpečnějc (a nespadám – aspon myslím, do Keplerových kategorií)…
Mám poměrně velký ´soukromý prostor´ – a v noci se mi do něj dere méně lidí…
Méně lidí mne dožírá svou přítomností a dotěrností…
😉
Přitom mám výhodu světloplachosti – za šera (a tmu u nás prakticky nelze najít) vidím líp, než za jasného slunečního dne (upír??)…
😉
Tma, mlha (aspon opar), déšt, černé světlo, bílá tma…
To je moje…
😉
_____________­________________________­_________
Jen ještě dodám – já se obecně moc nebojím, asitak metrák masa na necelých stoosmdesáti centimetrech výšky si hnedtak někdo nedovolí dožrat…
😉

anonym

Kepler: Zajímavá teorie. Snad to, že jsem za ní dal bod, ze mě nedělá prototyp lidí, který popisuješ. Někdy je to prostě forma relaxace, ale chápu, že noc je jako stvořená pro zločiny ve všech formách.

Kepler

Šmánkote, snad jsi to nebral osobně? To bych si nedovolil!

anonym

Nebral. :) Je to v pohodě. Jen jsem to chtěl upřesnit i ostatním, že noc není jen pro mafiány, násilníky a úchyláky atd. :)

gecco

😉
Nefježím…
😉