dudu

Je demagogie horší než lež?

Podle bambastických informací některých sdělovacích prostředků pan Arenberger vlastní více jak padesát nemovitostí. Tudíž je typický zbohatlík rafinovaně před veřejností a berňákem tající svůj majetek v podobě nájemníclh domů a honosných paláců.
Co jsou vlastně nemovitosti? Např., podle wikipedie se jedná o pozemky a stavby pevně spojené s parcelou. Především díky dědictví takových vlastním 71, přesto ani zdaleka boháč nejsem. Až na dvě stavby se totiž jedná o několik parcel orné půdy a zbytek tvoří téměř bezcené louky, pastviny a meze. Vše o výměře necelých 6-ti hektarů.
Není v podobné situaci i nynější ministr zdravotnictví. To by se ovšem opozici nehodilo do jejich osidel a proto o této možnosti nikde nepadla ani zmínka. Nahlédnete-li do svých listů vlastnictví možná zjistíte, že se nacházíte v obdobné situaci.

Nejlepší odpověď
Ametyst

1.Bezcenné meze a louky bych nesrovnávala s pražskými lukrativními nemovitostmi. 2. Veřejně činná osoba, což není kdekdo, kdo cosi vlastní, má povinnost být transparentní, ale z pana ministra to leze jako z chlupaté deky. Schválně nepíšu, že nesmí být ve střetu zájmů, protože ten se u doktorů toleruje: u nich splývá státní a soukromé. 3. Pokud ministr spáchal daňové podvody, ať koná k tomu určená policie, a zjistí fakta. Všechno ostatní jsou dohady.

Další odpovědi
Pepa25

Ano, demagogie je horší než lež. Např. u informací o nemovitostech p. ministra Arenberga – nikde jsem neznamenal, že by byl problém v tom, že je to nějaký „zbohatlík“ (to vadí možná jen některým echt-komunistům). Problém je v původně neúplném majetkovém přiznání. Úmyslně pominout tento „detail“ je ukázková demagogie.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.