Rokio

Je delikvent i osoba, která se soustavně dopouští přestupků, i když to jako přestupek nepovažuje?

Mám na mysli lidi, kteří například chodí v některých situacích na červenou, chodí na místo, kde není přechod pro chodce (poznámka: I když je přechod blízko), hází nedopalky cigaret na ulici apod.

Spoustu takových lidí vidím ve městě, kde žiji. Myslíte si, že jsou tyto lidé delikventi, i když si své chování neuvědomují, či to považuji jako samozřejmost?

Nejlepší odpověď
annas

Delikt – jednání, čin porušující platnou právní n. mravní normu, trestný čin, přečin, přestupek, provinění, poklesek.

Když někdo opakovaně nehází odpadky do koše,, přechází mimo určené místo, kouří či pije alkohol tam, kde nemá atd. určitě se za delikventa nepovažuje.

Nemyslím, že by si zmiňovaní neuvědomovali, jak se mají v uvedených případech, chovat, ale jednoduše řešeno, neřeší to

Někdy jde o pohodlnost, přece to někdo uklidí, i když to stojí peníze navíc. Jindy není koš na blízku, takže t hodí tam, kde stojí či sedí , někdy přeplněné koše atd.

Chovají se tak i doma, že nehodí papíř či nedopalek také do koše? .

Svědčí to o určité nevychovanosti. Lidé si dobrovolně kolem sebe vytvářejí nepořádek, jsou k čistotě kolem lhostejní.

Další odpovědi
Drap

Neni delikvent, ale je to nevychovanec, nezdvořák.