Avatar uživatele
Boy 13

Kdyz prilozite dalekohled hranou na ocni vicko, muze z toho vzniknout jizva, vraska nebo neco takovyho?

Treba kdyz ho tam pritlacite na ocni vicko nebo pod oko a budete ho tam chvili drzet, co se stane s kuzi?

Zajímavá 0 před 1552 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Dnešní dalekohledy jsou vybaveny gumovými očnicemi. Některé i regulovatelnými. V zásadě není potřeba dalekohled na oko tlačit, jen lehce přiložit. Dalekohled musí mít slušnou vzdálenost výstupní pupily, to udává, jak daleko má být poslední čočka okuláru od oka.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dubraro

Víčko nepoškodí, i kdyby to byl dalekohled s kovovou očnicí. Spíš by poškodil oko. Docela dobře se ale dalekohledem dá rozseknout obočí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Dalekohled se o oko neopírá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
agentpv

Když jsem jako mladý vedl oddíl Vlčat (mladí skauti), nosil jsem v takovém vaku různé pomůcky na hry, lana… a dalekohled. Jednou v lese, jeden kluk ten vak roztočil nad hlavou a hodil do davu. No a jinému klukovi se to v plné rychlosti přiložilo na víčko, obočí, nos, čelo …
a okamžitě měl zalitý obličej krví. naštěstí jsem měl lékárnu a uměl jsem mašličkovat … a tak jsem kluka ošetřil. Byla to tak 1cm tržná rána nad čelem a protože to je už víc jak 20 let tak nevím jestli tam má pořád jizvu, vrásku nebo neco takovyho…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Jdi už s těmi vráskami, jizvami i otlačeninami tam. daleko a hluboko a zůstaň tam.
Už se ti x krát vysvětlovalo, jak vrásky i jizvy vznikají.
Takže pouhým přiložením čehokoli, i dalekohledu k očnímu víčku NE, NEMŮŽE VZNIKNOUT.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Nepoužívej dalekohled. Mohl by jsi si vypíchnout oko.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
nyjono

Mosoji, … by jsi si???

před 1552 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Že von to bude nějakej ten… metrosexuál.

před 1552 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Elkone, a kdo tu píše o opírání o oko?? Nikdo, viď. 😉

před 1552 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek