Boy 13

Kdyz prilozite dalekohled hranou na ocni vicko, muze z toho vzniknout jizva, vraska nebo neco takovyho?

Treba kdyz ho tam pritlacite na ocni vicko nebo pod oko a budete ho tam chvili drzet, co se stane s kuzi?

Odpovědi
Edison

Dnešní dalekohledy jsou vybaveny gumovými očnicemi. Některé i regulovatelnými. V zásadě není potřeba dalekohled na oko tlačit, jen lehce přiložit. Dalekohled musí mít slušnou vzdálenost výstupní pupily, to udává, jak daleko má být poslední čočka okuláru od oka.

dubraro

Víčko nepoškodí, i kdyby to byl dalekohled s kovovou očnicí. Spíš by poškodil oko. Docela dobře se ale dalekohledem dá rozseknout obočí.

elkon

Dalekohled se o oko neopírá.

agentpv

Když jsem jako mladý vedl oddíl Vlčat (mladí skauti), nosil jsem v takovém vaku různé pomůcky na hry, lana… a dalekohled. Jednou v lese, jeden kluk ten vak roztočil nad hlavou a hodil do davu. No a jinému klukovi se to v plné rychlosti přiložilo na víčko, obočí, nos, čelo …
a okamžitě měl zalitý obličej krví. naštěstí jsem měl lékárnu a uměl jsem mašličkovat … a tak jsem kluka ošetřil. Byla to tak 1cm tržná rána nad čelem a protože to je už víc jak 20 let tak nevím jestli tam má pořád jizvu, vrásku nebo neco takovyho…

nyjono

Jdi už s těmi vráskami, jizvami i otlačeninami tam. daleko a hluboko a zůstaň tam.
Už se ti x krát vysvětlovalo, jak vrásky i jizvy vznikají.
Takže pouhým přiložením čehokoli, i dalekohledu k očnímu víčku NE, NEMŮŽE VZNIKNOUT.

mosoj

Nepoužívej dalekohled. Mohl by jsi si vypíchnout oko.

nyjono

Mosoji, … by jsi si???

Edison

Že von to bude nějakej ten… metrosexuál.

Edison

Elkone, a kdo tu píše o opírání o oko?? Nikdo, viď. 😉