FlAsh_7

Je cvik plank vhodný, pokud chci mít „buchty“?

Odpovědi
Edison

Na buchty je lepší pekáč a trouba. 😁

Gus_Fring

Plank je určitě dobrý cvik na zrychlení metabolismu, posilování vnitřních břišních svalů – core, zad a i vnějších břišních svalů. Ale pokud je pro Vas prioritou mít „six pack“, posilování si na chvíli odložte. Nejdříve musíte zhubnout na nějakých 7–13% tuku. Poté by měli být trochu „buchty“ vidět. Následně začnete posilovat a poté přijde změna, pokud budete dělat vše dobře. Je potřeba si ale uvědomit, že břicho je tvořeno z nějakých 4 vnějších svalů a core. Tudíž bych přidal třeba russian twist na šikmé břišní svaly a poté na přímý břišní sval zkracovačky/sedy-lehy (pokud umíte dobře techniku). Protože hlavním svalem pro „six pack“, nikoliv držení trupu, je přímý břišní sval.

callmehelf

Plank je spíše na cvičení zpevnění středu těla.
Kazdy má buchty, ale má vysoké procento tuku a proto nejdou vidět.
Tvůj úkol je držet dietu – být v kalorickém deficitu a do toho cvičit nejlépe celé tělo.