FlAsh_7

Je „čtení“ komiksů lepší, nebo horší než čtení knih?

Nejlepší odpověď
annas

Myslím si, že kdo čte komiksy měl by jim rozumět. Někdo tvrdí, že číst komiksy je snazší, že je to literatura oddechová. Ale záleží na každém, co si vybere –

Osobně dávám přednost knize.

Chcete číst tzv. oddechovou literaturu, nebo uměleckou? Ale záleží na vás, co vás zaujme a co vás víc obohatí, jazykem, stylem, obrázky atd.

Co považujete za lepší, nebo horší, je vaše rozhodnutí. Každý má jiné nároky či požadavky na četbu knih.

Ale myslím si, že je důležité, hlavně že něco čtete. Tím si rozšiřujete slovní zásobu, ale i pravopis.

Další odpovědi
Bobek 2

V zásadě se dá obojí skloubit, pokud člověk čte knižní vydání komiksu. Ale pokud jde o srovnání komiksu s prostým textem, stejně záleží na tom, jaký je to komiks i jaký je to text. Obojí může být kvalitní i nekvalitní, obojí může vkus, fantazii nebo znalosti buď rozvíjet, nebo poškozovat atd. Komiks jako takový je jen skloubením výtvarného díla s literárním.

Kelt

Záleží na tom, co posuzujeme. Například některá díla v podobě komiksu mne více zaujala než samotná kniha. Jsou tam obrázky, děj, do toho přímá řeč. Děj plyne rychle. Například některé Verneovky jsou jako komiks určitě zajímavé. Na druhé straně kniha podporuje naši fantazii, nejsme ovlivňováni komiksem, a taky kontakt se stránkou knihy je třeba lepší. A kniha se může lépe číst než nějaké písmo v komiksu. Ale hlavní věc je, že čteš a dovídáš se nové věci. Nezáleží na tom, odkud se dozvíš třeba příběh Hrabě Monte Christo, zda z televize, filmu, knihy nebo komiksu.

Edison

Je to prostě něco naprosto jiného. Jsou to zcela odlišné žánry.