autacek

Je ČR stále chatařská velmoc, nebo se tato záliba, s novými možnostmi cestování, již přežila?

ilustrační foto: chataření v zahraničí

Nejlepší odpověď
Brblal

My máme chatu na Křivoklátsku, jezdíme tam celé léto, opalujeme se, koupeme v Berounce, jezdí tam i další chataři, děti, v mnoha chatách mají proud 230V. Jezdí tam méně lidí, ale jezdí, přes léto. K moři také jezdíme, ale na chatu můžeme každý víkend, je tam klid a čisto, když prší, roste v lese plno hub…

Už se těším, jak začátkem prázdnin (až bude pěkně) si sednu na lavičku před chatu (po půlnoci) a budu dýchat ten voňavý vzduch a koukat na hvězdy, jsou dokonale vidět, není tam v okolí žádné pouliční osvětlení ani auta, kdo to zažil, zná to…

Další odpovědi
Kepler

Ano, stále se mezi velmoci v tomto ohledu můžeme počítat.
Po roce 1989 na krátký čas doba chalupářství polevila: začali jsme totiž objevovat nové kraje, jezdit po světě. Nikde jinde na světě jich tolik nemají – s výjimkou Švédska. Přírodymilným Švédům v tomto ohledu šlapeme na paty.
http://www.du­mazahrada.cz/stav­ba-rekonstrukce/stav­ba/2012/6/5/nas-jedinecny-fenomen-chalupareni-chatareni/

Renikled

My už se ženou docela dlouho přemýšlíme o stavbě nějaké menší chaty. Máme totiž krásný pozemek u lesa a částečně také u vody. Stavěl jste si někdo takhle chatu sám? Máte rady, jak to udělat nějak ne moc časově náročně a cenově rozumně?

Petrovskalui

Také jsem s manželem chtěla stavět menší chatu. Ale víte jaké se nám naskytlo nakonec řešení? Podařilo se nám najít firmu, která dělá hotové chaty na klíč, které vám dovezou přímo na místo. Dá se vlastně nechat dovézt kamkoliv potřebujete.

Renikled

A která firma to takhle teda dělá prosím? Kam se podívat? Mají nějakou nabídku?

Petrovskalui

Jasně, mají kompletní nabídku na stránkách na internetu bayaya.cz , doporučím se podívat, mají ji opravdu širokou. Když jsem to vlastně objednávala, tak jsem platila 70 % předem a zbytek a po doručení na místo.