halfksv en

Je cola škodlivá? Kvůli čemu?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Škodlivá není, to by se nemohla prodávat. Není ale přílš zdravá kvůli

  • obsahu cukru (slazené verze) nebo aspartamu (zero a light verze)
  • dalším přídavným látkám – kyelina forforečná je v pohodě, ale třeba barvivo E150d může být alergen

Další odpovědi
Kepler

Zdravému člověku škodlivá není. Diabetikům však může dělat potíže vysoký obsah cukru (pokud nejde o verzi ZERO).

Justin1

Pokud vím, tak poškozuje zuby, když se pije moc často.

Dochy

Proč by měla být škodlivá? Dyť je to jen kyselina, cukr a voda… (plus trochu další příchutě). Zkrátka koncentrovaný vitamin 😉

anonym

Jde o obsah cukru, který není na zuby to pravé ořechové. Škodlivá v rozumné míře není.