Rokio

Je člověk zlý jen tehdy, pokud zlo koná vědomě?

Může být člověk za zlého považován i tehdy, pokud ho koná z nedbalosti či z jiného důvodu?

Nejlepší odpověď
ivzez

Nikoliv.
Člověk může být zlý i „nechtěně“.

Další odpovědi
Tw!st

Já být tebou bych se asi nezabýval tolik filozofickými otázkami. Stejně se nikdo nenachází ve tvé hlavě aby pochopil situaci, kterou máš na mysli, tím pádem ti nikdo nepodá hodnotnou konstruktivní odpověď, která by ti k něčemu byla.

Šidlo

závisí od filozofie/nábo­ženstva/kultú­ry.....majú rôzne kritériá

ale ja osobne beriem tú možnosť, že na určenie dobrého a zlého človeka by sme mali pracovať s úmyslami a vedomím konaním

ak nepríčetný/sla­boduchý koná dobro/zlo a vôbec si to neuvedomuje......to už nieje ani o morálke ani o etike

ak veríme vo vôľu a silu jedinca a v právo na slobodné konanie.....ako ho môžeme posudzovať podľa nevedomého konania, ak nikto na svete presne nevie čo všetko je dobré a čo všetko je zlé a za akých okolností a ako presne človek a vesmír funguje?

inak, nedbalosť je ignorácia a tú naša kultúra vníma ako zlo.....akože človek sa vedome nesnaží zistiť, čo je zlé a vyhnúť sa tomu

kolomana

ta otázka je bullshit, ptáš se na to co je absolutní pravda, nevím. Urči si to sám, pro mě to zlý člověk není/spíš není, považován za zlého být obv může.