Kepler

Je člověk nejhorším predátorem na Zemi?

Všechny živočišné druhy se požírají navzájem, aby přežily. Člověk zabíjí i nad tento rámec. Ale co ty mikroorganismy? Dělají to taky, aby přežily?

Nejlepší odpověď
marci1

Jedním z největších zabijáků je ale bezesporu člověk. Lidé podle statistik každoročně zabijí zhruba 475 tisíc jiných osob. Šílené číslo, avšak ani zdaleka ne největší.
První místo v počtu usmrcených lidí ročně patří komárům, respektive moskytům. Ti fungují jako přenašeči řady smrtelných nemocí včetně malárie, a každým rokem zabijí na 725 tisíc lidí. ☹

Zdroj: https://euroz­pravy.cz/veda-a-technika/veda/207219-ktere-zvire-je-nejhorsi-na-svete-tenhle-tvorecek-zabije-vic-lidi-nez-hadi-psi-nebo-bakterie/

Další odpovědi
RyuzakiKate

Co si spousta lidí neuvědomuje je to, že my už dávno nemusíme zabíjet, abychom neumřeli hlady. Mnoho vědeckých studií již dlouho hlásá, ať se sníží spotřeba masa, a to nejenom z hlediska toho, že by se nasytilo víc lidí, ale také je to šílená zátěž pro životní prostředí. Hned v závěsu za spalováním. Ale to jsem úplně řešit nechtěla.

Jde o to, že člověk kapacity Země již dlouhou dobu nad rámec přečerpává. Příroda má úžasnou schopnost sebeobnovy (viz Černobyl), jenže se jí nedostává dostatek času. Takže abych odpověděla, ano, člověk je velkou hrozbou. A tolik lidí si to neuvědomuje, že jsme na přírodě závislí stále… Vyhynou včely – jsme v p*deli. A o medu to není.

A eště teda na to požírání navzájem, to bych poupravila – taková žížala asi žádný jiný zvíře nesežere. Ale je to destruent. Pod ní by teda byli ještě nějací roztoči, houby, ty mikroorganismy… Ale žížalu sezobne pták, ptáka uloví nějaká šelma, šelmu větší šelma a až ta pojde, tak se na ni vrhnou ti destruenti… A teď ta rovnováha – třeba vlk toho sice sežere hodně, ale nežere celej den a nějakou dobu bez jídla klidně vydrží a přilepší si i něčím jiným. A člověk… ten dneska loví možná s košíkem v supermarketu.

Každej organismus se snaží přežít. A úspěšnost se většinou určuje podle schopnosti rozmnožování.

Sranda je, že kdyby přišla nějaká katastrofa, tak nás ty mikroorganismy v klidu přežijou.

aliendrone

No, nejsem si jist, jestli člověk patří mezi predátory. Navíc – není predátor, jako predátor. Třeba takový slabingr Predátor, kterého vykostí každý slušný alienní dron je jedna věc, jiná věc je sexuální predátor (Nebudu nosit dříví do lesa a poučovat tě o oboru, ve kterém můžeš sám pořádat fundované přednášky ;) !!) a tak podobně bych mohl pokračovat.

Co se týká „lidské hrozby“, souhlasím s RyuzakiKate, ale zase až tak velkou obavu nemám, protože i nad tím se již uvažovalo a dospělo se k řešení – malthusiánským válkám (jež vypadají na rozdíl od situace před nějakými 40ti lety, kdy byly ovažovány za fantasmagorii stále pravděpodobněji díky praktikovanému systému, čemuž bych ještě před 20 lety nevěřil).

Venkoncem hromadná extinkce už několikrát proběhla (např. při perm-triaské extinkci vymřelo až 90% druhů), takže nic nového pod Sluncem.

Co se týká mikroorganismů – myslíš, že mají nějakou jinou motivaci? Teorie o tom, že je aliendrone přemluvil k likvidaci lidstva je šílená, nikoliv ale natolik, aby mohla platit! ;) :D :D

mosoj

Nejen na Zemi, ale i v celém vesmíru.