Savier

Je člověk který nemá kamarády divný?

Hlasujte v anketě

Odpovědi
Filip84

Jiný názor

Naprosto nesmyslný dotaz, protože pojem „divný“, stejně jako ku příkladu pojem „normální“, je ryze subjektivní.

Nevím, co to je „divný“, „normální“, „hodný“ a podobné domněnky.

Disraeli

Ne

Může být ale nemusí. Důvodů může být mnoho. Přátelé jsou každopádně víc, než kamarádi…
Záleží taky dost i na povaze atd. Někdo třeba nechce přátelé, protože mu stačí to, co má (sám sebe, či rodinu/partnera, děti,..) nebo mu žádní lidé neimponují, případně by chtěl, ale nemůže je najít (ne ve smyslu, najít si jakéhkoli člověka ve společnosti a udělat z něj kamaráda, ale najít si skutečného přítele, se kterým by souzněl a opravdu si sním plně rozuměl). Pak je to taky hodně o prioritách.

Překvapivě i plno „divných“ lidí má spousty kamarádů (nebo alespoň nějaké) – často ze stejné sorty. To platí i o idiotech atd (a teď myslím, jak ty duševně nemocné, tak prostě i ty vypatlané/hloupé jedince a to včetně protivných nebo morálně zkažených lidí). Dokonce například i velmi ostýchaví lidé mají alespoň nějakého kamaráda/přítele… ať už ze školy, z práce nebo odjinud. Takže všelijací lidé, kteřé jsou třeba i dost divní, jsou nějak poškození nebo mají nějakou „vadu“, mohou mít přítele.
Vše, co je mimo průměr je ale „divné“, jiné, atd. Odlišní jedinci mohou být také často ostatními nepochopeni (a ti jedinci se ani nemusí snažit, aby je ostatní chápali… nestojí o to).

Možné důvody, proč někteří nemají přátelé nebo jich mají málo (a mohou to být potěšující důvody): vyšší intelekt, znalosti, jiné zájmy, než má většina, ctižádost, pracovitost, introvertnost, melancholie, a jinak vedený život, které neumožňuje moc přátel (samotářství, vášnivé čtenářství – nebo studium, či práce, cestování,..).
„Inteligentní lidé mají tendenci mít méně přátel než průměrný člověk. Čím jste chytřejší, tím se stáváte selektivnější.” Ale zase, aby si každý, kdo nemá moc přátel nemyslel, že je nemá jen protože je moc chytrý :D (může to být útěcha, ale nemusí to být vždycky pravda. PRotože tohle nemusí být jediný důvod, proč človkě nemá přátelé).
Podívej se na různé osobnosti historie, velké panovníky, vojevůdce, inovátory, objevitely/vy­nálezce, vědce, filozofy, spisovately,… většinou neměli moc přátel.

Ale jinak i člověk obklopený lidmi a to i kamarády, může být sám/osamělý (třebaže má spoustu kamarádů, tak nemusí mít žádného skutečného přítele. A dokonce i v partnerství/man­želství nebo prostě v rodině může být velmi osamělý, přestože navenek to tak ani nemusí vypadat). Jung řekl: „Osamělost nevzniká tím, že by člověk kolem sebe neměl lidi, nýbrž spíše tím, že jim nemůže sdělit věci, které se mu jeví jako důležité, nebo že považuje za platné myšlenky, které jiní považují za nepravděpodobné.
Ví-li člověk více než jiní, osamí. Osamělost však není nutně v protikladu ke společnosti, neboť nikdo totiž nepociťuje společnost více než osamělý jedinec a společnost vzkvétá jen tam, kde je každý jedinec pamětliv své svéráznosti a neidentifikuje se s ostatními.”

cappuccino

Jiný názor

Je spousta lidi, co se prave v lidech zklamali a inklinuji spise ke zviratum nebo k prirode.
Ne kazdy clovek je spolecensky. Nemusime ho proto povazovat za podivina.
V dnesni dobe je spousta mladych lidi, kteri neumeji s kamarady komunikovat, protoze maji jenom virtualni pratelstvi.

Nick42364

Jiný názor

Člověk který nemá kamarády je asociál , není nic zlého na tom být asociál každý jsme nějaký 🙂 někdo je až moc kamarádský, jiný zase takový polovičatý či normální 🙂
" Asociálnost se projevuje nezájmem jedince o sociální interakce a preferencí trávit čas o samotě. Asociálnost může být spojena s různými mi psychopatologickými poruchami, ale také se může být projevem chování člověka, kterému se nedostávalo dostatečné interakce s okolím. "

Zdroj: https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Asoci%C3%A1lnost

Drap

Jiný názor

Nemusí být
divný, ale je bez kamarádů.

Kelt

Jiný názor

V nouzi poznáš přítele. Pokud máš vše, tak máš přátele, kteří se tě snaží využít.

VaclavZeman

Ne

Je to lidské.

zjentek

Jiný názor

Je snad leckterý starší člověk divný?