annas

Je citát Sammy Davise pravdivý? „Opravdovým úspěchem není umění na jevišti, ale umění vycházet s lidmi mimo scénu?“

Jinde se dočteme, že život je hra a je jen na nás, jak budeme hrát…

Opravdu si někdo stále na něco hraje a nejedná upřímně?

Nejlepší odpověď
iceT

Ber co ti život dal,žal,štěstí i lásku.Život je karneval,v němž stokrát změníš masku…

souhlasím s citátem,jelikož jsou lidé,kteří nejsou sami sebou a pořád si na něco hrají…

Další odpovědi
anonym

Ne,to si nemyslím,že stále někdo „přehrává“,ale je jistý to,že na jevišti jsou dialogy dané scénářem,v životě musíte s lidmi vyjít i mimo danou kolej.Někdy vyjít s lidmi i na pracovišti,to je sebezapření,zam­knutí pusy na 100 západů,ale přemůžete se,předejdete sporu,tak to je pravé umění mimo scénu.
Doplňuji:
Citát od dědapetr něco mi říkal,tady je jeho autor.http://www­.ct24.cz/kultu­ra/49823-svet-je-velke-divadlo-a-vsichni-jsme-jeho-herci/

SajmonModer

Naprosto s tím souhlasím! Žijeme dvojí životy – ty veřejné (takové, jak chceme, aby nás lidé považovali) a pak ty soukromé (upřímné, kdy jsme sami sebou, v našem životě už nehraje význam ego).

dědapetr

Myslím si že citáty vždy v sobě skrývají pravdu.Taky jeden neznám autora:život je divadlo a my jsme jeho herci.

vagra

Moudrý J.Werich řekl:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“
Vycházet z lidmi je určitě důležité, ale ne za každou cenu.Mám silný dojem, že v současné společnosti se stále více lidí hraje na něco, čím ve skutečnosti není.
Snad jen herci by se měli víc držet první části uvedeného citátu.
Pokud chtějí být úspěšní a užít si slávy.:-)

led

Na javisku vás vedie režisér, text, hudba… Ale život režíruje ten najväčší Improvizátor a Režisér, Život. Hrať pod jeho taktovkou vynikajúco je naozaj umenie. Na javisku môžte hrať lásku s človekom, ktorého neobľubujete, je to krátkodobé sebazapretie. Ale skúste to v živote, usmievať sa v smútku, byť šťastná v nešťasti, priateľ medzi nepriateľmi. Toto je najväčšie umenie. Žite pozitívne.