je číslo OP osobní a tajný údaj?

dobrý den,

objednala jsem si přes internet zboží a když mi přepravní společnost tuto zásilku dovezla, řidič po mě požadoval občanský průkaz a že si jeho číslo zapíše do přepravhího listu. má na toto přepravní služba vůbec právo? děkuji moc za odpověď

Odpovědi
DV

OP po Vas nemel vyzadovat zadny jiny organ, nez-li Policie CR, pripadne jina autorita overujici vasi totoznost, soud, advokat, nove lekarna :) … Ridic spedicni spolecnosti nema pravo, podobne jako revizor, po Vas Vas doklad totznosti vyzadovat. A urcite by si nemel opisovat ZADNE UDAJE!

PO

Běžně to tak funguje. To, zda podle zakona na to maji pravo nebo ne, tot je otazka. Ale jak rikam, je to naprosto normalni a maji to pouze pro sve potreby (treba ze byste rekla, ze vam dorucovatel zbozi nedodal, on dokaze opak tim, ze ma podpis s vasim OP).