hapiky

Je český národ o krok vpřed, když např. při volbách oproti vyspělým státům upřednostňuje ty všehoschopné před schopnými?

Kdyby jsme měli štěstí a měli dobrou vládu, byli bychom ještě více nespokojeni? Zní to nelogicky, ale něco na tom možná bude!
Dodatek: Denně se dovídáme o podvodech spáchaných politiky, státními zaměstnanci ať už regionálními či vládními a nic se neděje, volíme je hezky znovu a znovu. Tolik promrhaných miliard a nikdo nenese žádnou odpovědnost. Když už se stane, že některé začnou stíhat, stejně v drtivé většině vyváznou buď se směšným trestem, nebo vůbec z žádným. Když politik zpronevěří 50 miliónů dostane podmínku a pět miliónu pokutu, to je dobrý kšeft, ne?

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, proč by měl být český národ vpřed?

Předpokládá, že schopný člověk má vlastnosti k vykonání něčeho dobrého i špatného. To by musel mít volič věšteckou kouli, aby věděl, jak se kdo zachová. Příležitost dělá zloděje.

Všehoschopný, tedy schopný všeho dobrého či špatného? Pokud má špatné vlastnosti, tak je možné, že nikoliv pro sebe, ale pro nás.

Myslíte, že v tzv. vyspělých státech panuje všeobecná spokojenost s politiky? Třeba mnozí politici nepřišli o morálku, jak se to často děje u nás.

Přece politici to myslí s lidmi dobře, ale nemyslí i víc na sebe? Vidíme tvář, slyšíme slova, ale neumíme číst myšlenky. Nebo jednají ve prospěch lidí? Jenže každý ho vidí v něěčem jiném.

Takže mnoho lidí volí v dobré víře , když někoho navrhnou do politiky … jenže každá mince má rub a líc …

Další odpovědi
ivzez

Český národ neupřednostňuje
všehoschopné před schopnými.

To je jen mylná domněnka tzv. „městských liberálů“.

plebs

Většina českého národa, potřebuje výmluvu, podíváme se do dějin, mohou za to rakušáci a naše dlouholetá poroba, mohou za to skopčáci, mohou za to totalitní komunisti, mohou za to humanisti, mohou za to zloději, může za to Brusel a.t.d.
Každý národ, který zatratil intenditu, přestal cítit odkaz předků dopadl špatně.
V době Francouské revoluce vznikla deklarace lidských práv, ale také řádných povinností.
I když jsou v politice také občas hloupí, slibotechnové, kariéristi, sexuální maniaci a další zajímavé odrůdy, nezáleží to jen na nich. Viz 3,5 milionů voličů-nevoličů, neboli kolaborantů, kterým je šuma-fuk kdo vládne a jak si trochu nakrad.

led

Ano, pretože na rozdiel od mnohých občanov iných vyspelejších štátov sa dokáže ešte stále reálne pozrieť na situáciu doma, skontrolovať obsah špajze a svojho účtu v banke a dokonca je schopný neveriť všetko mienkotvorným médiám o domácej scéne a ochotne to rieši aj pri pohári piva. Nech by ich akokoľvek odierali z kože, čo mnohých dokázalo zničiť, s českým národom to nepohne. Táto schopnosť prežitia od Bosporu po fjordy Škandinávie, pretrvala stáročia a necháva Blanických rytierov na pokoji v hlbokom spánku. No povedzte, dokázali by to tí spoza Veľkej mláky, či iní západne od prameňov a východne od ústia Dunaja?
Tak ako aj doma, keď varíte polievku, vyberáte si, čo do nej dáte. Rovnako je to aj pri voľbách. Aj tu by ste mali postupovať rovnako. Nemožno všetkých politikov hádzať do jedného hrnca a variť z toho jeden maglajz.