orestez

Je česká pravda nižší než na Západě?

https://finan­ce.idnes.cz/du­vody-proc-jsou-v-cesku-nizke-mzdy-d6s-/podnikani.as­px?c=A170802_120513_pod­nikani_sov

https://techn­et.idnes.cz/ma­nipulace-grafy-statistika-dgj-/veda.aspx?c=A151023­_164547_veda_pka

K odstavci článku:
Skutečný význam nižší produktivity spočívá v tom, že výrobek, který se v Česku vyrobí, má často nižší průměrnou prodejní cenu než kupříkladu německý produkt. Českou ekonomiku tvoří z velké části výroba s nižší přidanou hodnotou. …

Proč čeští zákazníci nechtějí k instalaci kvalitních německých výrobků také služby, servis s německými živnostníky a zaměstnanci? Například domovní poštovní schránky z Německa by zde nemuseli montovat naši neumětelové, ale servisní tým z německé značky.

Nejlepší odpověď
led

1 – Pre mnohých zahľadených na zahraničnú produkciu, filozofiu a podobne určite.
2 – Ale pravda samotná musí mať rovnakú výšku kdekoľvek na svete a v okolitom Vesmíre, len jej vnímanie môže byť rôzne v závislosti na okolnostiach, (viď bod 1.) než napríklad chápanie pravdy u národovcov.