CrashCZ

Je Česká pošta povinná doručit adresátovi cenný balík domů?

Ačkoliv jsem byl v den doručení doma, přišel mi email a SMS, že doručovací pokus na mé adrese nebyl úspěšný. Nikdo nezvonil a nebylo to poprvé. Balík mám uložen na poště. Je Česká pošta povinná mi tento cenný balík doručit domů nebo musím jít vystát frontu na poštu?

Nejlepší odpověď
Adula.57

Česká pošta tím povinná není.
Tím že nikdo nezvonil si akorát krátí pošťáci cestu. K některým, kam musí zacházet, řeknou, že nefungoval zvonek, byl tam vzteklý pes, nebo špatné číslo domu. Doporučuji si stěžovat. Měli jsme s tím stejný problém – prý nám nikdy nefungoval zvonek, a od té doby, co jsme si stěžovali je vše v pořádku.

Další odpovědi
ivzez

Pošta je povinna balík doručit. Na zadní straně lístku najdete telefonní číslo,
na němž si můžete objednat opakované doručení. Nebo si opakované doručení objednejte protřednictvím webu České pošty.

Drap

Ano, na první pokus. Pokud nejsi doma, nebo se pošťák nedozvoní, uloží ti ho na poště. Pokud prokážeš, že první doručovací pokus neproběhl, můžeš se s poštou soudit a pošta v případě neúspěchu tě odškodní. Vše však záleží na rozhodnutí soudu.