Rokio

Je Bůh fiktivní postava?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
marci1

jiná odpověď

Bůh hmotně neexistuje. Boha nikdo nemůže vidět. 🙂
Bůh přesahuje veškeré pozemské dimenze a lidské představy o prostoru a čase.
V křesťanství je Bůh transcendentní, neboť není součástí světa, ale jeho původcem (Stvořitelem), který každou smyslovou skutečnost přesahuje.
Net

Další odpovědi
Drap

jiná odpověď

Pro nevěřícího ano, pro věřícího ne.

ivzez

jiná odpověď

Bůh není žádná postava.

annas

jiná odpověď

Nedá se odpoědět, protože se názory liši podle toho, zda jde o věřícího, či nikoliv.

Zmiňujete, že jste věřící, takže snad nezáleží na tom, jak Bůh vypadá. Nedávno jste se ptal, co je víra, takže pokud v něco věříte, máte před sebou nějaký cíl, cestu, tudíž nezáleží na tom, jak „to“ vypadá. Je to něco, co je uvnitř vás.

Víte, jak vypadá vaše duše?

"Podle křesťanů je Bůh jedinečná osobní bytost, která je inteligentní, dokonalá a má svoji vůli a záměry.

Boha nikdy nikdo neviděl. Bible také tvrdí, že Bůh je duch. Některým z vás se možná vybaví komické pohádkové postavičky nebo strašidla.

Chápejme však tento pojem ve smyslu duchovní bytosti, která nemá fyzické tělo a jejíž podobu neznáme, kterou naším omezeným rozumem nedokážeme plně pochopit.

Jakákoliv snaha o umělecké ztvárnění boží podoby je proto nesmyslem" atd. .

https://www.proc-krestanstvi.cz/a3-otazka-kdo-je-buh-a-jak-vypada/

Gestas

ne

Vojta24

ano

Je určitě více fiktivní, než skutečná. Každopádně je otázkou zda je to vůbec postava, sami věřící se ji snaží popisovat spíš jako nějakou nehmotnou entitu, takže je to spíš fiktivní entita 🙂

peterd108

ne

anonym

ano

v tomto případě samozřejmě záleží na úhlu pohledu, pro některé je skutečný, i když ho nikdy neviděli, nijak se nikdy neprojevil, prostě o něm četli v nějaké knize a jsou na 100% přesvědčení že existuje. Fakt ale že pochází jen z do nekonečna omýlané a jinak se nikde neprojevil ale napovídá že bude asi tak fiktivní jako postavy z psacího stroje Joanne Rowlingové, bez ohledu na to že se nepochybně najdou tací, kteří by za přesvědčení o existenci Voldemorta i Harryho Pottera třeba položili život 🙂

led

jiná odpověď

Boh je kvalifikovaný človekom, ako čosi viac než hmota, takže nemôže byť fyzická postava. Nik sa Ho ešte fyzicky nedotkol, na nikoho nepadol Jeho tieň, na nikoho nezažiarilo Jeho svetlo, aby mohol potvrdiť jeho hmotnú podstatu. Doterajší kontakt človeka bol len na myšlienkovom základe mysliaceho človeka. Každé Jeho doterajšie zobrazenie bolo výplodom rozumu človeka.

Roman71

ne

Pokud vezmu v úvahu, že existuje jeden jediný pravý Bůh, tak to není „fiktivní postava“, ale skutečná duchovní bytost, nehmotná, všemocná, nemající počátek ani konec (co se týká jeho existence).

Jan Kunčar

ne

Roman71

Zajímavé..
Když duchovní bytost, v tomto případě Bůh, poskytne spousty důkazů své existence, je skutečnou bytostí, i když ji nelze spatřit. I tak se najdou jedinci, pro které tyto důkazy žádnými důkazy nejsou.

Podobně nelze spatřit elektřinu, magnetické pole, vzduch a další.. lze však přístroji i smysly vnímat jejich existenci. Důkazy existence Boha Stvořitele jsou stvořitelská díla (vše živé i neživé kolem nás, včetně vesmíru).

led

ge0rg, Voldemort i Harry Potter nie sú skutoční? A ja som tým príbehom tak verila… 🙂

led

ge0rge, prepáčte z toho šoku som nedoklepla vaše celé meno. ešte raz, prepačte, prosím.