Houslovyklic

Je buchta z mikrovlnky nezdravá?

Recept např. tady: http://www.mi­mibazar.cz/re­cept.php?id=1185­23

Přemýšlím zejména o tom vajíčku… Nevadí, že není přepečené v normální troubě?

Jinak, už jsem to párkrát dělala a na to, jak je to rychle hotové, je to opravdu dost dobré. Ale na druhou stranu se trochu bojím, jestli to přece jen není závadné…

Co myslíte?

Nejlepší odpověď
beer

Ta buchta je „nezdravá“ celá ale chápu, že dát si ke kávičce zeleninu nebude ono ))¨
K tomu vajíčku: v mikrovlnce se vše ohřeje (upeče) vysokou teplotou a případné salmonely ve vajíčku proto zničí spolehlivě.

Další odpovědi
Drap

A čemu by nepřepečené vajíčko mělo vadit. Pokud nejsi milovníkem přímo syrových vajec, což někdo upřednostňuje, tak vajíčku stačí jakákoli dostatečná tepelná úprava

anonym

Zrovna zdravé to nebude – ale to, v podstatě, není žádná „buchta“.
Ale jedovaté (závadné) to není určitě, neboj.