Ajeto

Je bolestivá operace výměny čočky v oku a jak probíhá?

Máte to někdo za sebou? Kde se operace provádí?

Nejlepší odpověď
mosoj

Máte na mysli zřejmě operaci šedého zákalu ?
To se vyměňuje čočka za umělou. Prodělal jsem korekci laserem obou očí. Trvalo to 30 sec jedno oko a ani jsem o tom nevěděl. Co jsem mluvil s lidmi kteří operaci šedého zákalu prodělali, říkali že úplně bez problémů. Navíc se to děla již ambulantně, takže po operaci jdete domů.
Za kvalitnější čočku se ale bude již někdy od léta připlácet. Tedy i za jednodušší operaci.
Právě ten doplatek bude nutný aby to byl operační zákrok menšího rázu. Kvalitnější čočka se dá stočit do menší ruličky a není třeba dělat velkou díru do oka. Nic méně to tak hrozně nevypadá jak se to poslouchá !!
A má to platit někdy od léta.

Další odpovědi
hanulka11

manžel na tom byl ve Střešovické nemocnici dělají to v místním umrtvení

dodatečně jsem hledala ale moc toho tu není, ale nemějte strach manžel to taky zvládl

http://www.epi­lasik.cz/lecba­dioptrickychvad_ni­troocnioperace­.htm

Losos

Nerad bych tuto operaci nějak banalizoval, či jakkoliv shazoval práci lékařů, vážím si jich, ale u nás v rodině je tahle operace označována jako:

„To udělá uklízečka na vrátnici“ :)

Mám s ní velicé blízké zkušenosti, sám jsem doprovázel člena rodiny do Olomoucké nemocnice a operace samotná proběhla zcela hladce, bezbolestně a velice rychle. Na chodbě v nemocnici mi to přišlo spíš jak u rychlého okna. Někdo z okénka na nás békl, že máme jít nahoru, tam proběhla operace a šlo se domů za půl hodiny :) Takže žádné strachy.