Je blázen ten, kdo se hrdě označuje jako „nula“?

Nejlepší odpověď
annas

Blázen? V jakém slova smyslu? Že někdo pošetilý neuvažuje s rozumem? V tomto případě jde o nadsázku, nikoliv o člověka duševně chorého.

Člověk, který se označuje za „nulu“, může mít nízké sebevědomí, považuje se za jedince, který je k ničemu, je nic. Někdy naopak dotyčný chce, aby mu to někdo vyvrátil.

Jinak „nula“ se říká o člověku, který je bezvýznamný, nýmand – z němčiny niemand = nikdo.

Ale těžko takto člověka mlůže soudit ten, kdo nezná jeho pravou, tedy skutečnou hodnotu, může to být jen zdání. Nemusí to platí vždy.

Ale je třeba brát to tak,, že pokud se někdo považuje za nulu, měl by si uvědomit, že nula pokračuje jedničkou, takže může jít i o nový začátek, tedy znova začít, něco pro to udělat a vybrat si, v čem se nebude považovat za nulu nebo nula nebude. .

Jde o přenesený význam z matematiky = značka pro nic, žádnou jednotku.

Vzpomínám si, že v době mého dětství se mouka označovala jako nula, nulka. Šlo o druh lepší mouky. Takže i nula byla dobrá!

Další odpovědi
led

Je blázen ten, kto hodnotí človeka číslom?
Ako hovorí Kepler „0“ je mocné číslo, ak ho dáš za iné číslo znásobuje ho,
no ja skromne dodávam:
ak dáš „0“ pred akékoľvek číslo znižuješ hodnotu toho čísla.
Bez nuly je akékoľvek číslo len stále tým istým číslom, nech ho akokoľvek (rozmerovo, vizuálne) zväčšujete, alebo zmenšujete.

Kepler

Je to sice neobvyklé. ale málokdo si uvědomuje, že číslice 0 je výjimečná a nejmocnější ze všech. Připíšeš 0 za jakoukoliv číslici a hned máš desetinásobek!

da ny

Ne.
Může mít snížené sebevědomí nebo je to taktika či chce být obdivován 🙂

Alesh

blázen asi ne, ale pokud to myslí vážně, tak v pořádku určitě není

zjentek

Určitě je dobré vědět, kdo jsme. Bez ohledu na to, jak nás vidí druzí a co si o tom myslí.

bububabu

Nemusí být hned blázen, ale třeba jen nalezl pokoru.

led

Majter Hvezdár Kepler, zjavne sme sa dívali na rovnaké hviezdy, moja odpoveď by bola len tou „0“ násobiacou vašu odpoveď.

Kepler

Mám jen jednu připomínku: nula před číslicí jeho hodnotu nesnižuje, byla by tam nadbytečná a bez významu. Platilo by to jen v případě, že za tou nulou by byla desetinná čárka. Ale asi jste to takto myslela. A mám ještě další postřeh: kdyby se někdo pokoušel nulou dělit, dostal by nekonečno. Z tohoto hlediska je nula tak nicotná a současně mocná, že způsobí nekonečně obrovské důsledky. Tak jsme se toho lekli, že jsme prohlásili: nulou nelze dělit! 🙂