Kelt

Je blaf použitý v těchto dvou větách stejného významu?

Takový blaf nebudu jíst .
Ty blafuješ Např v Bondovi se to často používá.
Jak byste charakterizovali slovo blaf? a máte další využití. Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Nespisovné výrazy, jak vznikly, si můžete přečíst. Jde o podstatné jméno blaf a slovesa . která se liší příponami. Rozdíl je v jejich původu.

A. Blaf

  1. jídlo nevalné kvality – výraz řadí Rippl v r. 1926 mezi argot/slang
  2. trik – něco předstíraného
  3. malá herecká role, štěk, čurka

V. Machek uvádí původ od moravského nářečního blafat = hltat.

B. Blafat

1. muvit, kecat. Nářečně štěkat. = bafat. Z německého Blaffe = štěkat,. Blaff = štěkot. Příbuzné z německým nářečním baffen = bafat.

C. Blafovat

1. klamat,. Předstírat něco s cílem někoho zmást.

Původ tohoto slova je z anglického bluff ´klamat, strašit.

Podle Slovníku nespisovné češtiny.

Jiří í Rejzek uvádí, že pro uvedené výrazy splynula slovesa a jejich odvozeniny – hltat,. štěkat v podobný význam a druhé sloveso klamat pak z anglického bluff, původně v pokeru., zřejmě rovněž nářeční.

Další odpovědi
Kepler

ASCS
blufovat [bluf- i blaf-] > podvádět, klamat
SSJČ
blufovat působit na někoho, na něco blufem, naplano někomu hrozit
http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=blafovat

Takže nechutné a ošizené jídlo s tímto významem možná má něco do činění. Líp jistě vysvětlí annas.

Rokio

Není. Jedná se o odlišné významy.

Bluf jako jídlo je nechutný pokrm a blafuje se například v pokeru.

led

nespisovne Blaf = klamstvo
blafovať = klamať, podvádzať
blaf = nechutné jedlo, žrádlo pre ľudí

V Bondovi, dával klamné informácie,
v bitke blafuje rukou, naznačí úder rukou, ale zaútočí inak, napríklad nohou,
v kartách blafuje, že nemá tromf a potom tromfom berie balík.