dj.david1234

Je bílá čokoláda – čokoláda?

Já nevím proč ale pořád mi někdo tvrdí, že bílá čokoláda není čokoláda. Ale proč? A co je to když to není čokoláda?
Doplňuji:
koupil jsem v německu bílou čokoládu:
Choceur Feine Weisse:
Složení:
Kakao: 28% , cukr, Kakaové máslo, Sušené plnotučné mléko (17,8%),
sušená smetana (6,7%), a další a další…

takže v tom je kakao i kakaové máslo 🙂 Je to čokoláda nebo ne?

Nejlepší odpověď
annas

Otázka několikrát položená.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-vyrabi-bila-cokolada

Kopíruji odpověď mosoje
mosoj

Budeme-li uvažovat o pravé čokoládě, je složení bílé čokálady téměř totožné jako hnědé. Neobsahuje pouze kakao které tvoří hnědé zabarvení. Kakaové máslo ale ano.
http://www.cho­colatewrapper­s.info/Cz/vyzi­va.htm

Další odpovědi
badisko

bila cokolada
Bílá čokoláda je cukrovinka založená na kakaovém másle bez kakaového základu.

Obsahuje mléčný základ, cukr, lecitin a příchutě (obvykle vanilku). Kakaové máslo je ingredience používaná do jiných druhů čokolád, které jej obsahují v pevném skupenství při pokojové teplotě, přičemž v ústech se začne rychle rozpouštět. Bílá čokoláda má stejnou konzistenci jako mléčná čokoláda.[zdroj?]

Z hlediska potravinářských norem bílá „čokoláda“ nemá s čokoládou nic společného. Je to jen kakaové máslo. Čokoláda, ať je jakákoliv, obsahuje kakao. Bílá „čokoláda“ kakao neobsahuje, takže nelze mluvit o čokoládě.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bí­lá_čokoláda

a zde je o cokolade ..http://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Čokoláda

Lucijej

To proto, že klasická čokoláda obsahuje kakao a kakaové máslo, kdežto bílá čokoláda obsahuje pouze kakaové máslo.
Doplňuji:
Pro mě teda taky čokoláda bez kakae není čokoláda. Čím víc kakaa, tím líp. Bílá čokoláda jen jen takovej sladkej žblempt.

Drap

Neni. Neobsahuje kakaové boby. Je to směs cukrů, mléčných výtažků a spousty dalších věcí.

huxa

obsahuje příliš málo kakaa, některé žádné

pusinka50

„Zdravá pravá“ čokoláda má obsahovat přes 70% kakaa. Tak si to porovnej. Tebou napsané složení neodpovídá čokoládě, ale čokoládové pochoutce a jestliže je tam plnotučné mléko a smetana, tak i hodně a nezdravě kalorické

zjentek

nemá cenu se v tom moc hrabet, protože když přijdeš do krámu pro bílou čokoládu, tak těžko řekneš: „dejte mi tam to, no, to bílé, no tam jak to leží, nevidíte? ..tam to bílé přece, vedle těch tabulek čokolády.. ..nee, ještě blíž, má to přesně ten tvar, jako čokoláda, hned vedle těch hnědých čokolád ..běžte do pr..le, koupím si to jinde“ ..nebo tak něco ,)

anonym

Psala jsem odpověď už jednou, jenže mi ji „sežral“ Error.
Tedy: bílá čokoláda může být brána jako každá jiná čokoláda, která je nám sice pod tímto názvem podsouvána, ale ve skutečnosti se jedná o „čokoládové pochoutky“. Jde tedy o něco, co má skutečnou čokoládu do jisté míry připomínat. Při současné kvalitě toho, co je i na obale deklarováno jako „čokoláda“ se nemůžeme divit, že to ve skutečnosti čokoládu naopak ani vzdáleně nepřipomíná.
Porevoluční rozprodej našich klasických výrobců cukrovinek cizím výrobcům má na svědomí i prudký úpadek, pokud jde o kvalitu a chuť výrobků.
A proč mi jako národ s tak úžasnou minulostí si necháme něco takového líbit?
Možná by stálo za to vyhlásit bojkot přeslazeným a nechutným Milkám, zmrzlinám z rostlinných tuků a podobným zhovadilostem, kterými nás hodlá EU krmit. Cožpak jsme popelnice Evropy?
Doplňuji:
Chybka se stala a přišla jsem na ni až teď. Omlouvám se, ale mělo být „my“ jako národ. Trapné překlepnutí.

anonym

Já od dětství oblibuji hořkou čokoládu, v současnosti nejdu pod 75% kakaa.
Můžeš nazývat bílou čokoládu „čokoládou“, ale pro mne je to čokoláda asi tak jako tvrzení, že turecký med je z Turků a z medu.

Romeq

Otázka zní jinak…
Chceš bílou čokoládu, nebo ne?