Dismas

Je Bič Boží protikomunistická píseň?

Bič boží, bič boží, bič boží, je vyžene! No řeněte, není to alegorie k vyhánění komunistů?

Odpovědi
Randeolog01

každý/á píseň, herec, film nebo motivace kde se mluví o bohu aby je vyhnal, nebo je potrestal, tak si předčtěte BIBLI kde je dáno že bůh se nestaví na žádnou stranu je rovný protože každý je jaký je…

Kyta

Bůh,,byl sám proti komunismu,,a komouši ho nechtěli,,ale i Hitler ne,,jen to nešlo říct,,dost,,,to prostě nešlo,,ovečky,,pot­řebovali všecí a na opasku německých vojáků bylo:Bůh s náma,,ano byl proti,,jakékoli diktatuře

anonym

Prostě bible byla tenkrát nežádoucí vůči režimu, číst bibli mohl jenom vysvěcený kněz v kostele a jak se říká „zakázané ovoce chutná nejlíp“, alegorie to být nemohla, jelikož jisté informace pro srovnání nebyli dostupné téměř nikomu, natož věčně sjetým hipíkům, ti už vůbec neměli s křesťanskou morálkou nic společného,prostě dobová rebelie, možná jen podvědomní vzpoura vůči systému, punk, který dříme v každým puberťákovi.