Lgee

Je bible reálná?

Kdo ji napsal? Takové blbosti, co se tam píšou…

Nejlepší odpověď
Drap

Napsalo ji mnoho lidí. Nevím, jaké blbosti. Dokážeš něco z toho, co je v Bibli, vyvrátit?

Další odpovědi
Nuk nuk

V Bibli je víc reálného, než si myslíte.
Jen prostě není laciným románem. Neni to knížka. Biblické knihy napsaly desítky autorů, z nich někteří ani nejsou známí jménem, během cca 1200 let. Originály těchto knih jsou psané ve třech různých jazycích. A dlouho trvalo, než byl sestaven biblický kánon tak, jak jej známe dnes.

Problém těch „blbostí“ tkví nejspíš v tom, že Bible je psaná Izraelci (Židy), kteří žili ve starověku. Měli úplně jiné myšlení, než dnešní Evropan. Navíc se nesnaží konkurovat vědeckým knihám ani to není jen nějaká kronika.

xxx3

Reálná? Jak reálná? Reálné je to, že se jedná o patrně nejvlivnější knihu světa. To je realita.
Pokud někdo Bibli (tzn. základní text křesťanů a Židů) chápe jako vědecké pojednání, pak je to podobné, jako by vnímal Malého prince jako literaturu faktu.

Anikitos

Je to soubor bájí a pověstí založených na reálných podkladech. Za řadu staletí a tisíciletí, kdy byla předávána mluvenou formou má mnoho autorů a mnoho převyprávěčů, kteří si vždy nějaký příběh upravili po svém. A reálná není.