Avatar uživatele
nyjono

Je bezpečnější přihlášení do int. bankovnictví přes klíč než přes SMS? Proč ano/ne?

Nedávno tu briketka řešila přihlašování do int. bankovnictví v Čes. spořce.

Zajímavá 0 před 1625 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

Obecně české banky SMS docela podporovaly, protože je to pohodlné a přiměřeně bezpečné. Problém je, že důsledně vzato není SMS silné ověření (a tak to konstatuje i nová regulace platebních služeb PSD II), protože není nezávislé na prvním stupni (= přihlásím se přes mobil a zároveň mi ten samý mobil dojde SMS). Proto se to dnes prosazuje přístup přes aplikace, kde je další prvek (otisk atd.). Více viz článek v odkazu.
Osobně s SMSkami nemám problém, a pokud je nějaká banka umožuje pořád, např. pro malé částky, tak jsem pro. Do internetového bankovnictví se ale hlásím vždy z PC. Pokud tam někdo chodí z mobilu, tak doporučuju přejít spíš na aplikaci.

Zdroj: https://www.pe­nize.cz/debet­ni-karty/408807-zmeny-v-placeni-na-internetu-sms-uz-nestaci

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Rokio

Pokud máš mobilní telefon pouze doma a nenosíš ho ven, tak jistě přes SMS kód je to bezpečnější.

Jinak nevím, ale domnívám se, že přes SMS kód je to více bezpečné. Je zde potřeba zadat uživatelské jméno, heslo a SMS kód, což je docela slušné zabezpečení.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kryšpín

Dle mého odhadu je dobré mít alespoň tři mail adresy jeden pro běžnou komunikaci, druhý na sexy plátky a třetí jenom pro banku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
nyjono

Kryšpíne, přece se nepřihlašuju přes mail.
Otázka zní zcela jasně.
Vůbec netuším, na jakou otázku odpovídáš.

před 1624 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
nyjono

Pepa25, neptám se na bezpečnost zařízení, ze kterého se přihlašuju a na kterém plat.operace provádím.
Z mobilního telefonu mě to ani nenapadlo.
Jde mio přihlášení a zadávání příkazů k úhradě.
Buď chodí kód SMS, který se zadává následně na zařízení nebo mám přidělěný klíč, který zadám na mobilním phone.

před 1625 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… taky jsem nad tím přemýšlel, ale zdá se mi, že při přihlašování přes pc, bez aplikace, je právě sms na mobil bezpečnější, jsou to dvě nezávislá zařízení …

před 1625 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
nyjono

Rokio, jistě, že nosím mobilní telefon ven.
Takových, co ho používají pouze doma je tak málo, že ani nikoho takového neznám.

před 1625 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Rokio

nyjono: Já mobil mám pouze doma. Využívám pro komunikaci hlavně e-mail a v menší míře také pevnou linku.

před 1625 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1625 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek