nyjono

Je bezpečnější přihlášení do int. bankovnictví přes klíč než přes SMS? Proč ano/ne?

Nedávno tu briketka řešila přihlašování do int. bankovnictví v Čes. spořce.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Obecně české banky SMS docela podporovaly, protože je to pohodlné a přiměřeně bezpečné. Problém je, že důsledně vzato není SMS silné ověření (a tak to konstatuje i nová regulace platebních služeb PSD II), protože není nezávislé na prvním stupni (= přihlásím se přes mobil a zároveň mi ten samý mobil dojde SMS). Proto se to dnes prosazuje přístup přes aplikace, kde je další prvek (otisk atd.). Více viz článek v odkazu.
Osobně s SMSkami nemám problém, a pokud je nějaká banka umožuje pořád, např. pro malé částky, tak jsem pro. Do internetového bankovnictví se ale hlásím vždy z PC. Pokud tam někdo chodí z mobilu, tak doporučuju přejít spíš na aplikaci.

Zdroj: https://www.pe­nize.cz/debet­ni-karty/408807-zmeny-v-placeni-na-internetu-sms-uz-nestaci

Další odpovědi
Rokio

Pokud máš mobilní telefon pouze doma a nenosíš ho ven, tak jistě přes SMS kód je to bezpečnější.

Jinak nevím, ale domnívám se, že přes SMS kód je to více bezpečné. Je zde potřeba zadat uživatelské jméno, heslo a SMS kód, což je docela slušné zabezpečení.

Kryšpín

Dle mého odhadu je dobré mít alespoň tři mail adresy jeden pro běžnou komunikaci, druhý na sexy plátky a třetí jenom pro banku.

nyjono

Kryšpíne, přece se nepřihlašuju přes mail.
Otázka zní zcela jasně.
Vůbec netuším, na jakou otázku odpovídáš.

nyjono

Pepa25, neptám se na bezpečnost zařízení, ze kterého se přihlašuju a na kterém plat.operace provádím.
Z mobilního telefonu mě to ani nenapadlo.
Jde mio přihlášení a zadávání příkazů k úhradě.
Buď chodí kód SMS, který se zadává následně na zařízení nebo mám přidělěný klíč, který zadám na mobilním phone.

Mc Merkurion

… taky jsem nad tím přemýšlel, ale zdá se mi, že při přihlašování přes pc, bez aplikace, je právě sms na mobil bezpečnější, jsou to dvě nezávislá zařízení …

nyjono

Rokio, jistě, že nosím mobilní telefon ven.
Takových, co ho používají pouze doma je tak málo, že ani nikoho takového neznám.

Rokio

nyjono: Já mobil mám pouze doma. Využívám pro komunikaci hlavně e-mail a v menší míře také pevnou linku.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.