Savier

Je bezpečné umývat plast v myčce?

Většina mých nožů má plastovou rukojeť a uvědomil jsem si, jestli se díky vysoké teplotě v myčce neuvolňují nějaké škodilvé látky… Co myslíte?

Odpovědi
elkon

Zase blbneš?

Drap

Kdo ví, co to dělá ? Ty ale můžeš být klidný, jak to ve skutečnosti je, se stejně nikdy nedozvíš. V klidu umývej dál, nebo si pořiď nové nože.

Hlada

Jestli se bojíte škodlivých látek, tak to určitě není rozpuštěný plast, ale nedostatečný oplach od agresivních chemikálií, zvlášť v moderních „úsporných“ myčkách.