Lgee

Je bezpečné jíst polské párky s 85 % masa?

Koupil sem si parky s 85 % masa, jenže jsou polské, nevím, jestli je bezpečné tyto parky jist, jedna se o parky Pikok z Lidlu.

PS: samozřejmě procento masa je dobré, ale jde o to, že jsou polské. Kvůli tomu to sem píšu.

Odpovědi
Drap

% masa je celkem slušné. Nevidím důvod proč by měly být nějaké obavy.
Poláci vyrábí celkově dobré a kvalitní potraviny. Z toho bych neměl žádné obavy. A díky podmínkám které si vyjednali, je vyrobí i podstatně levněji. Problémem s polskými potravinami je ten, že oni vyrobí to, co si řetězce od nás objednají pokud si objednávají nejhorší kvalitu , aby se dostali s cenou co nejníže, tak se nedá předpokládat, že tam bude vysoká kvalita.

Edison

Polští výrobci musej dodržovat stejné hygienické předpisy jako my. Takže ANO, v duchu otázky to je bezpečné (nebo nebezpečné) stejně, jako jakákoli potravina z EU.

Dochy

Nebál bych se. Pikok považuju za takovou lepší supermarketovou kvalitu.

Arne1

No a co má být že je to polské ?

FlAsh_7

K jídlu to bude. Před příštím nákupem doporučuji projít recenze produktů. Mě to pomáhá. 🙂

aliendrone

Jasně! Budeš mlaskat ještě v sanitce! ;) :D :D

marci1

Lepší jsou párky německé zn. Dulano. 🙂
https://tn.no­va.cz/clanek/zpra­vy/testy/test-parku-ktere-chutnaji-po-mase-a-ktere-smrdi-jako-skraloup-spaleneho-mleka.html

Lgee

Aliendrone – to ti přijde vtipné?

aliendrone

Lgee>>> Řekl bych, že úroveň mé odpovědi naprosto dopovídá úrovni dotazu, stačí? ;) :)