icurusL

Je bezpečné odstřihnout fibrom?

Dobrý den,
v podpaždí jsem měl fibrom, byl to takový ten menší asi 3mm v průměru , měl jsem ho už delší dobu a nějak jsem ho ignoroval, ale jelikož to byl jediný fibrom, který jsem měl na těle, řekl jsem si, že už ne, prostě ho odstřihnu a tak se i stalo. Vydesinfikoval jsem to pitralonem a vypadá to, že je práce hotová. Chci se tedy zeptat jestli jsem postupoval dobře. Děkuji za odpověď.

Odpovědi
marci1

Může hrozit krvácení. Někteří si fibrom odstraní také vlasem nebo nití. Na desinfekci bych použila spíše Betadine. Nedoporučuje se jablečný ocet. 🙂
Doporučení odborníka:
https://zena-in.cz/clanek/zbavte-se-fibromu-lekarka-radi-jak-to-udelat-bezpecne