Czechball

Je bezpečné jíst tuhy z tužek?

Můj spolužák občas o hodině jí tuhy, které vydlabává ze svých tužek. Tvrdí, že je to naprosto normální. Já si ovšem myslím, že to může mít vliv na jeho zdraví. Víte o tom někdo něco?

Nejlepší odpověď
Kepler

Normální to není, ale nebezpečné taky ne. Tuha se vyrábí z grafitu (čistý uhlík) a speciálního jílu, tedy jde o inertní materiály, které projdou trávicím traktem nezměněny. Poměr grafitu a jílu se mění podle požadované tvrdosti. Jiná situace je ale u barevných pastelek.

Další odpovědi
Niki244

Ne, tuhy z tužek, obvzlášť Koh-i-noor, jsou extrémně jedovaté a do týdne může nastat vážně otrávení orgánů, a to jater, žaludku a v krajních případech i slinivky.

Drap

Občas mu kousek obyčejné tužky neuškodí. Je to jen uhlík.

Smackdown

Já jedl zase gumu, pak jsem byl úplně vygumovanej, p.s. nic takového nedoporučuji jíst.

Dochy

Pokud by byly jedovaté, museli by tak být označené. Nikoli prodávané jako školní potřeba pro děti (zde se i u nejedlých věcí přeci jen musí sledovat bezpečnost při jistém nekonvenčním – u dětí spíše konvenčním – použití). Přesto by bylo lepší dát si řízek.

Mc Merkurion

… za nás nic neznačili a co jsme jich okousali a toho inkoustu vycucanýho, to bychom museli bejt už dávno pod drnem …

Dochy

Proto píšu, že kdyby byly tužky jedovaté,, museli by být označené. Pokud nejsou a nebyly jako jedovaté značené, dokonce byly pro děti určené, měly by být (relativně) neškodné. Jak dnes, tak před 30 lety.