Je bezpečné jíst tuhy z tužek?

Můj spolužák občas o hodině jí tuhy, které vydlabává ze svých tužek. Tvrdí, že je to naprosto normální. Já si ovšem myslím, že to může mít vliv na jeho zdraví. Víte o tom někdo něco?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

Normální to není, ale nebezpečné taky ne. Tuha se vyrábí z grafitu (čistý uhlík) a speciálního jílu, tedy jde o inertní materiály, které projdou trávicím traktem nezměněny. Poměr grafitu a jílu se mění podle požadované tvrdosti. Jiná situace je ale u barevných pastelek.

Další odpovědi:

Ne, tuhy z tužek, obvzlášť Koh-i-noor, jsou extrémně jedovaté a do týdne může nastat vážně otrávení orgánů, a to jater, žaludku a v krajních případech i slinivky.

Zlatý

Občas mu kousek obyčejné tužky neuškodí. Je to jen uhlík.

Pokročilý

Já jedl zase gumu, pak jsem byl úplně vygumovanej, p.s. nic takového nedoporučuji jíst.

Diskuze k otázce

Stříbrný

Dochy

Pokud by byly jedovaté, museli by tak být označené. Nikoli prodávané jako školní potřeba pro děti (zde se i u nejedlých věcí přeci jen musí sledovat bezpečnost při jistém nekonvenčním - u dětí spíše konvenčním - použití). Přesto by bylo lepší dát si řízek.

Stříbrný

Mc Merkurion

... za nás nic neznačili a co jsme jich okousali a toho inkoustu vycucanýho, to bychom museli bejt už dávno pod drnem ...

Stříbrný

Dochy

Proto píšu, že kdyby byly tužky jedovaté,, museli by být označené. Pokud nejsou a nebyly jako jedovaté značené, dokonce byly pro děti určené, měly by být (relativně) neškodné. Jak dnes, tak před 30 lety.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý Drap 1166
Zlatý annas 1047
Zlatý hanulka11 986
Zlatý marci1 660
Zlatý Kepler 594
Zlatý iceT 544
Zlatý gecco 490
Zlatý briketka10 474
Zlatý quentos 448
Zlatý mosoj 400

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.