Avatar uživatele
Czechball

Je bezpečné jíst tuhy z tužek?

Můj spolužák občas o hodině jí tuhy, které vydlabává ze svých tužek. Tvrdí, že je to naprosto normální. Já si ovšem myslím, že to může mít vliv na jeho zdraví. Víte o tom někdo něco?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2338 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Odpoveď byla označena jako užitečná

Normální to není, ale nebezpečné taky ne. Tuha se vyrábí z grafitu (čistý uhlík) a speciálního jílu, tedy jde o inertní materiály, které projdou trávicím traktem nezměněny. Poměr grafitu a jílu se mění podle požadované tvrdosti. Jiná situace je ale u barevných pastelek.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Czechball Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Niki244

Ne, tuhy z tužek, obvzlášť Koh-i-noor, jsou extrémně jedovaté a do týdne může nastat vážně otrávení orgánů, a to jater, žaludku a v krajních případech i slinivky.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Občas mu kousek obyčejné tužky neuškodí. Je to jen uhlík.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Smackdown

Já jedl zase gumu, pak jsem byl úplně vygumovanej, p.s. nic takového nedoporučuji jíst.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Pokud by byly jedovaté, museli by tak být označené. Nikoli prodávané jako školní potřeba pro děti (zde se i u nejedlých věcí přeci jen musí sledovat bezpečnost při jistém nekonvenčním – u dětí spíše konvenčním – použití). Přesto by bylo lepší dát si řízek.

před 2338 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… za nás nic neznačili a co jsme jich okousali a toho inkoustu vycucanýho, to bychom museli bejt už dávno pod drnem …

před 2338 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Proto píšu, že kdyby byly tužky jedovaté,, museli by být označené. Pokud nejsou a nebyly jako jedovaté značené, dokonce byly pro děti určené, měly by být (relativně) neškodné. Jak dnes, tak před 30 lety.

před 2338 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek