zjentek

Je běžné, že po zlomenině žeber se s odstupem času bolest zhoršuje/násobí?

Takže 29. 12. 2020 bylo zlomeno jedno žebro – potvrzeno ještě téhož dne na traumatologii. No a je to asi týden, kdy se bolest začala stupňovat a zdá se mi, že poslední tři dny „nabírá na obrátkách“. Takže jsem očekával po prvním relativně nebolestném týdnu úlevu a větší komfort, ale opak se stal pravdou. Nechápu to. Kde je chyba? Je to normální? Máte zkušenosti? nedělám nic, abych zavdal příčinu bolesti či zhoršování stavu.

Tohle mě vážně zajímá, není to legrace.

Trochu se tedy bojím. Povídala sestra jedný sestry, že její známé takhle prasklo žebro při podřepu, když stříhala růže. Křup. Šlo to příliš lehce, tak to nechápala. Ovšem bolest se zhoršovala a zhoršovala. tak šla na nějaký vyšetření, když už nemohla vydržet a tam ji našli rakovinu kostí. Mně prasklo žebro při mytí hlavy, když jsem byl líný vlézt si do vany a tak jsem se přehnul přes její okraj, bo jsem neměl v plánu namočit se celý. Křup. A nyní, viz výše. Děkuji.

Odpovědi
paul1

Odpověď je níže, jsou i jiné odkazy na internetu. Zlomené žebra jsem měl asi před 15 lety, když jsem měnil tašky na střeše. Vlezl jsem mezi latě, prudce se otočil, křuplo to a 2 žebra to nevydržela. Pokud se pamatuji, tak léčba s ortézou trvala asi 2 měsíce. Bolest někdy mírnější, někdy horší, podle počasí a podle nadechnutí v nějaké natočené poloze. Také jsem proseděl delší dobu v křesle, i v noci zakrytý dekou.
Tak přeji brzké uzdravení a trpělivost.

Zdroj: https://cs.me­dlicker.com/1825-zlomena-zebra

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.