Rokio

Je ban na webových stránkách trestem, nebo se spíše jedná o ochranné opatření?

Když uživatel internetové stránky se chová nevhodně a dostane ban, myslíte si, že je to trest, nebo je pravděpodobnější, že ban má chránit ostatní uživatele a web před jeho nevhodným chováním?

Nejlepší odpověď
Kepler

Já si myslím, že se to týká především webů tohoto typu a považuju to za ryze ochranné opatření. Kdo uráží ostatní uživatele nebo vytrvale odmítá daná pravidla a kodex, nemá na takovýchto stránkách co dělat. Jistá úroveň je nutná.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… obé je správné … jak trest, tak ochrana …

anonym

primárním účelem samozřejmě není kohokoliv banem trestat. O to provozovateli skutečně nejde, jistě nemá potřebu někoho trestem vychovávat. On má prostě jen potřebu garantovat určitou kvalitu obsahu a tu zaručí ostatním tak že individua která úroveň serveru svým příspěním degradují prostě na svůj server nevpustí. Je to velmi jednoduchý filtr založený na posuzování kvality zdroje zdroje vytvářejícího obsah, přičemž těmi zdroji jsou v tomto případě návštěvníci, jindy by to mohly být třeba zpravodajské servery. Pokud například tvoříte agregátor zpravodajství, tak do něj raději nevpustíte fake news protože nechcete mít celý agregátor zaplevelený nesmysly, je to stejná logika jen v prvním případě je holt „osobnější“ než v tom druhém.