Capik166

Je Aspartam v Cocal cole, kofole, pepsi…?

Obsahujou tyto produkty aspartam? Na etiketě nic takového nevidim.
Doplňuji:
Podle nějakých článku tam ale je..

Nejlepší odpověď
hanulka11

pokud nevidíš není tam také jsem ho nenašla
Doplňuji:
ale je to všechno svinstvo – nepij to

Další odpovědi
mosoj

Jako sladidlo je tan cukr. Jinak ale kyseliny fosforečné je tam dost i na odrezování železných konstrukcí.

http://deosum­.com/Articles/390-coca-cola-a-kofola-slozeni-a-test.aspx

Doplňuji:
beer : Chyby opravovat nemusíš. Tazetel se ptá na Colu nikoliv Colu Light.
Rozdíl mezi Colou a Colou Light je právě jen v tom použitém sladidle.

beer

Ano, v některých je (více net). Podle mne není ale propadat panice, poněvadž články o aspartamu se objevují již několik v různých „vlnách“ a závěry jsou všelijaké ))
Osobně jej používám spoustu let jako sladidlo (DiaChrom) poněvadž jsem diabetik a po konzultaci s lékaři již článkům o jeho škodlivosti nepřikládám žádnou důležitost.
Doplňuji:
Chyby tady opravovat nebudu, ale aspoň jen jeden příklad o přítomnosti asparamu:
http://www.vackovo-pekarstvi.cz/na­poje/coca-cola-1-l-light

Zdroj: Názor a zkušenost