Michal Kole

Je „asistentka“ zaměstnavatele-podvodníka spolupachatelka ? Kolik jí hrozí let ve vězení na tvrdo ?

http://www.ces­katelevize.cz/ct24/e­konomika/185735-pri-shaneni-prace-pozor-na-podvodne-linky/

V inzerátu na práci je uvedeno normální telefonní číslo, protože inzertní servery sami mají scripty, co odhalí telefonní čísla začínající 9…

Uchazeč o práci na normální číslo zavolá a je buď automaticky přepojen na drahé číslo nebo mu operátorka nadiktuje číslo dražší začínající 9… že je to číslo přímo na jejího nadřízeného -personalistu, ředitele lidských zdrojů, …

Dopouští se i ta operátorka spolupodilnictví na podvodu nebo pouze ten komu jdou „vydělané peníze“ ?

Odpovědi
Tom20

Myslím,že když jí nedokážou,že to přímo dělala s úmyslem někoho poškodit,tak jí nic nehrozí.To je ale pouze můj odhad,v právničině se nevyznám.

ivzez

Záleží na tom, jak dalece byla o podvodu informována, případně zda/jak dalece do něj byla zapojena.

Nejsem si ale jista, jak by to bylo v případě, že by předávala číslo na audiotexovou linku bez informace o ceně za minutu hovoru.