Adam2

Je argot a slang označení pro souhrn slov, nebo formu jazyka?

Kdyby byl text spisovný a byly by v něm výrazy typické jen pro argot – perník – označení pro piko. Tak potom bych řekl, že celý text jer argot, nebo že slovo perník patří do argotu?

Nejlepší odpověď
annas

Vaše otázka je nepřesná. Jazyk má formu spisovnou a nespisovnou. Slang, argot, profesionální mluva atd. tvoří skupinu slov, která patří do nespisovného jazyka.

K doplnění otázky:
Pokud bude text spisovný, výraz perník je slovo nespisovné, patří mezi sociální nářečí.

Slang je mluva určená určité skupině. – je to sociální dialekt – např. studentů, myslivců, sportovců.

Argot je mluva společensky deklasovaných vrstev – např. zlodějů, prostitutek, nově se uvádí i argot vězňů a narkomanů.

Některé výrazy spojené s drogami jsou známější než jiné, používal se pojem slang, jak je vidět v novém slovníku, posunul se na argot

Ale pokud je někdo narkomanem, klesne na dno společnosti, mnohé výrrazy jsou pak argotické. . Ten argot je vymezený v novém slovníku.

Takže vše záleží na kontextu, čeho se základní text bude týkat.

https://www.czechen­cy.org/slovnik/SO­CIOLEKT

Další odpovědi
orestez

Jeden odborník (Honza) na brněnský hantec mi v hospodě tvrdil, že brněnská mluva není hantec, hantýrka, ale argot. Tak jak je to?