KristovaNoha

Je arabský chléb bílé pečivo?

Lze ho přirovnat třeba k rohlíku?

Nejlepší odpověď
annas

Arabský chléb, jinak pita chléb je zpravdila chléb bílý. Jsou to takové placky, placky,které se plní masem, zeleninou atd.

U nás se prodává jako světlý a tmavý z grahamové mouky. .

Podívejte se, jak vypadá. Já ho nekupuji, jen výjimečně, ale chuť je určitě jiná než rohlík.

V odkazu je na něj dokonce recept, můžete si upéct sama.

https://www.i­receptar.cz/va­reni-a-recepty/chleb-a-pecivo/upecte-si-pitu-nan-tortillu-nebo-jiny-exoticky-chleb/

Další odpovědi
aliendrone

No, zkusil jsem několikrát (prodávaný v igelitu v řetězcích) – HUMUS! K rohlíku se nedá přirovnat. Ani chutí a asi ani výrobou, myslím, že je to sprostá nekvašená placka. (ale nejsem si tím jist, nejsem zrovna „mistr pekař“) ;) :D :D

Dochy

Alien: hummus je ale něco úplně jiného. A jinak máš pravdu, jde o nekvašený chléb. Chápu, že pro Tebe jakožto fandy české kotliny se spojení slov „chléb“ a „nekvašený“ jeví jako nesmysl, ale obecně chléb opravdu nekvašený být může.