Frogman

Je antiperspirant to samé co antitranspirant?

Nejlepší odpověď
cochee

Není. Perspirace je odborný výraz pro pocení (živočicha, člověka), antiperspirant je tedy proti pocení. Transpirace je odborný výraz pro výdej vody rostlinou (hlavně listem) do okolního prostředí (tedy zjednodušeně „pocení rostlin,“ ale jde o výdej vody ve formě vodní páry, nikoliv tekutiny). Antitranspirant – nevím, zda to vůbec existuje a pokud ano, jaký je jeho účel.

Frogman

Narazil jsem v obchodě na antitranspirant, tak nevím, co tím výrobce chtěl říct. :D

cochee

Zřejmě výrobce „vymyslel slovo,“ aby to znělo atraktivně a lidi nakupovali. Nejspíš netušil, že nějaká transpirace už existuje.

Frogman

Asi tak nějak. :D