Je amnestie 2011?

A NA KOHO SE STAHUJE? děkuji

Nejlepší odpověď
atriplex

Žádná amnestie od zvolení Klause prezidentem, před x-roky nebyla a ani za jeho prezidentování nebude. Klaus uděluje jen sporadicky milost a tu si musí odsouzený podat sám.

Další odpovědi
standa

Jak již bylo (100×) řečeno žádná amnestie se nechystá…, jedná se o výhradní právo prezidenta republiky. Václav Klaus tohoto práva, narozdíl od V.Havla, nikdy nevyužil a nejspíš ani v následujících dvou letech jeho prezidenstkého mandátu nevyužije.

Ještě bych upřesnil, že loni v lednu docházelo k propouštění vybraných odsouzených, ale nikoli z důvodů amnestie, ale z důvodů platnosti nového trestního zákoníku, který u některých trestných činů zkrátil tresty a některé trestné činy úplně zrušil…, takže v těchto případech nevykonané zbytky trestů byly k 1.1.2010 pro­minuty. Takováto záležitost se však 100% letos nechystá…

quentos

„STAHUJOU“ se nad váma leda tak mračna.