Gestas

Je Alexander Dubček nejpopulárnější komunista?

Nejlepší odpověď
Bičiště

Alexandr Dubček byl nejpopulárnějším komunistou v době „Pražského jara“. Kdo o té době ví o něco více,tak si nemůže Dubčeka vážit a o nějaké popularitě nelze ani uvažovat. Dubček byl až do podzimu r. 1969 předsedou Federálního shromáždění. V té době přijalo Federální shromáždění ČSSR tkzv. Pendrekový zákon,který umožňoval zásah silou proti demonstrantům. Tento zákon podepsal A. Dubček,ač moc dobře věděl co to znamená. Lidi kteří šli do ulic obhajovat to co on započal, dostávali pendreky , byli zavíráni jménem „Dubčekova zákona“. Nedokázal se ctí odejít z politiky, a kdyby nebyl jinými váženými soudruhy odstaven, držel by se v politice dál a stal by se úspěšným normalizátorem. On sám tím, že podepsal „Pendrekový zákon“, normalizaci započal. Vezl se na vlně popularity, a když měl prokázat čest a charakter, zklamal. Kdo chce vědět o tomto období víc, stačí si do vyhledavače zadat „pendrekový zákon“.

Další odpovědi
Kryšpín

Dubček byl kovaný komunista studoval komunismus v Sovětském svazu dlouhá léta, později pobláznil národ o komunismu s lidskou tváří / možná chtěl říznuté kapitalismem /, byla velká iluze za dohledu Varšavské smlouvy, později v Moskvě jako zbabělec podepsal umístění vojsk na Československém území. Četl jsem názor Ruského vysloužilého KG báka plukovníka Bogdareva, kde má názor možná to bylo divadlo, Sovětský svaz neměl v jediném ve svém posledním satelitu v Československu umístěné svoje raketové zelené hračky, tudíž potřeboval je umístit nejblíže k západnímu Německu.

Na konec dodává, tak jak se dosud nepodařilo řádně objasnit mord Kennedyho po padesáti letech, tak možná i slavné pražské jaro je pod pokličkou.

Kelt

Možná na Slovensku, ale Che Guevara byl na plakátě, tak je populárnější. Ostatně v Rusku a později v Sovětském svazu byl svého času populární Lenin, Stalin a jiní. Kdo mu neprovolával slávu byl nějak potrestán.

ivzez

Myslím, že v ČSSR ano.