plebs

Je aktivistka Greta ze Švédska prorusky orientována?

Při posledním projevu pomlouvá kapitalismus a jeho vymoženosti, že údajně škodí planetě a snaží se ovládnout svět.

Odpovědi
paul1

Jistě má částečně pravdu. Ale co dál? Socialismus? To je prý složitá a komplikovaná cesta od kapitalismu ke kapitalismu.

Pepa25

Greta je jako většina ekologických aktivistů levicově orientovaná. Dosud se politicky moc nevyjadřovala (jen dobře). Samozřejmě levičák nerovná se přítel Ruska a už vůbec ne současného Putinova fašistického režimu.

Filip84

A je to nějak podstatné?

Právo na názor je ostentativně zneužíváno. Nikdo nikomu neupírá právo každého jedince mít názor od narození do smrti, bez ohledu na intellekt, znalosti, schopnost myslet etc. etc. Ovšem, hranice výkonu práv jednotlivce končí s hranicí výkonu práv dalších jednotlivců, nebo nezbytného oprávněného zájmu celku.

Jinými slovy, ona má právo názor mít, má právo názor šířit neadresnou formou, ale nemá žádné právo požadovat, abych se jejím názorem zabýval. Mne nezajímá. A to, že se po ní pojmenovávají ulice, a že v 19. letech je „manager“ & „agent“, vypovídá spíše o zvrácenosti naší doby, než o čem jiném.

Vezmi si automobilový průmysl: za zhruba sto let v konstrukci automobilu s výbušným motorem nenastal žádný významný progres. Žádný, a jako alternativa je nabízeno elektrovozidlo, přitom už ve viktoriánské době se ukázalo jednoznačně, že elektrovozidlo vozidlu s výbušným motorem nemůže konkurovat, jednoduše proto, protože jede od kabelu ke kabelu, a pak stojí. Kdežto vozidlo s výbušným motorem natankuješ levným (nákladově, zbytek jsou daně) palivem a jedeš dál. To máš jak celá slavná elektrokola: proč bych si kupoval elektrokolo, za cenu velmi slušného motocyklu 50 ccm (motocyklu, ne scooteru, nebo mopedu), když po 2–3 letech aktivního využívání musím kompletně vyměnit baterii a svazky elektroinstalace (plus servis na kole, samozřejmě)? To raději spálím na 100 km 2–3 l paliva, zajdu co čtyři roky na STK (u 50 ccm motocyklu, v podstatě, formalita) a zaplatím pár stovek pojistného ročně. Vyplatí se to, a je to rychlejší, pohodlnější a spolehlivější. Elektromobilita má své místo, třeba pro doručování pošty, mne napadá, ale má své pevně dané místo, v rámci urbanistického celku a není příliš vhodná pro řadové občany. Tedy, celé je to jenom nafouknutá bublina, aby bylo o čem psát, elektroauta nikdy auta s výbušným motorem nenahradí.

To samé je tady tento Kraken: jí je 19, a v 15 ví, co je ve světě špatně (o to není, to klidně i může být), a zároveň jí není blbé přijít s „řešením“? No, mně v 15 taky nebylo, akorát, že to nikoho nezajímalo, ta má „řešení“! 🙂

Jestli Tě opravdu zajímá, jestli je proruská, tak jí napiš:

Friday for Future
6–8 Lorentzendamm
Kiel SE 24103
Royaume de Suède.

Drap

To měla Gréta nečekaně jasnou chvilku. V mnohém má pravdu, přesto by zřejmě měla být izolována na uzavřeném oddělení. Pro ruská jistě neni, ale její psychika potřebuje dlouhodobější léčení.

zjentek

Osud je již nezvratný, žádná Gréta s tím nepohne.

Když chlapci již na školách vymýšleli a řešili způsoby, jak odporně zbohatnout na přímý úkor druhých a coby úzké skupinky se pak setkávali a bezostyšně se mezi sebou doslova řehtali tomu, jak je snadné druhé ožebračit… to jejich pochopení věci, že je to „fakt tak jednoduché“ (!!!) a jejich následné vyložení si problematiky PO SVÉM… Bože, jak tohle muselo být slastné a opojné. A tak samozřejmě nebyl a není způsob je hubit a tak tito chlapci nakonec došli přesně tam, kam si dojít zbožně přáli a není úplně jasné, zda se z nich stali muži, anebo nazvat je muži se už snad ani nehodí. Na každý pád, nikdo je UŽ PŘI ZRODU jejich „způsobů“ nevyhubil, nestál v cestě, měli „nápad“, našli cestu a to stačilo. Tak to je a bude, dokud budeme smýšlet „kapitalisticky“. A zda má Gréta pravdu? Zda jsou či nejsou, byli či nebyli na své konání hrdi, to se láskou a nadějí žijící čestný člověk NIKDY nedoví. Dámy také nejsou bez viny- mnohé stály po boku této „zrůdnosti v plenkách“ a nezatracovaly ji, ba často právě naopak );

Má Gréta dostatečný nápad/způsob, který bude pracovat přímo na úkor těchto často z lejna vzešlých mamánků a ufňukánků? (Viz „E“.)

Lidstvo ve finále přijde na to, co je vyhubilo. Totiž při katastrofickém konfliktu/scénáři logicky první co udělá, tak přestane konzumovat. A to je odříkání. A to je cestou k pochopení. I když pozdnímu. Děkuju.

Darcy

Drap & zjentek 👌🏻👍🏻 (LIKE na dnes došli) já souhlasím.

soniyasharma

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Ještě zdro:? https://www.i­rozhlas.cz/zpra­vy-svet/greta-thunberg-kritika-zapadniho-kapitalismu-krest-knihy_221104141­1_ara