Jahoda

Je a nebo není?

Zdravím! Chtěla bych se zeptat, zda stahování filmů z www.ulozto.cz je trestné a nebo není?
Za veškeré odpovědi děkuji.

Nejlepší odpověď
kenyrts

Legálnost?
Samotné stahování z těchto služeb v malém množství a jen pro svoji osobní potřebu je téměř nepostihnutelné. Stahování ve velkém, další distribuce stažených dat nebo nahrávání nelegálních dat na tyto servery je postihnutelné – porušuje se tím autorský zákon.

Další odpovědi
lemra@lina

Dle našich zákonů není stahování pro vlastní potřebu postihnutelné.
Postihnutelné je následovné šíření a sdílení takovýchto materiálů.

Retko

lemra@lina tohle je blbost. Jiste ze je to zakazane.

Jen ten system na to moc nedohlizi.

Napriklad firmy by prej vubec nemeli pouzivat nelegalni software, ani pro svoji „vlastni potrebu,“ jelikoz po vetsich firmach chodeji kontroly a davaj za to nemale pokuty.

No a co je znamena „pro vlastni potrebu“?? Je to naproste poruseni kazde licencni podminky at to pouzivate v malem mnozstvi nebo velkem.

Chtel bych videt ten zakon ktery tvrdi ze muzete pouzivat platny shareware pro osobni ucely. Proste blbost.

PS: ted koukam ze se ptala na filmy. Ale ja mluvil obecne o software. Ale je to temer to samy. Proste na vlastni nebezpeci.

fortin

http://www.ces­kapiratskastra­na.cz/pages/ces­ka-piratska-strana/volebni-program.php

Zdroj: http://www.ces­kapiratskastra­na.cz/pages/ces­ka-piratska-strana/volebni-program.php