Je 4 samice a 2 samci králíků na chov hodně?

Minulý týden jsme si pořídili králíky (poprvé)4 samice a dva samce, děda ale říká, že až budou mít mladý, že to nebudeme zvládat. Myslíte, že jich bude hodně? Kolik tak bývá mládat u jedné samice? (máme německý strakáče)
A co všechno můžou králíci jest?

Nejlepší odpověď
Lamalam

V jednom vrhu může být 8–10 mláďat. Jest budou nejraději seno, trávu, ovoce, zeleninu, zrní, granule, tvrdý chleba, větvičky z ovocných stromů.

Další odpovědi
gecco

Počítej tak 6–10 mladejch…
Pokud jde o krmení – http://www.kra­likar.cz/index­.php/informace-o-chovu/krmiva-a-krmeni , samozřejmě, pokud to jde, pak čerstvou trávu (listy pampelišek mají nejraději)…
___
…„A co všechno můžou králíci jest?“…
To ses do toho vrhla jó ´po hlavě´…
;-DD

beer

Děda má pravdu, zvládnout tolik mladých dá hlavně začátečníkům fušku jak s péčí o samotná zvířata, výměnou podestýlky, tak s obstaráváním potravy léto/zima, očkováním, počtem kotců, atd. Nechejte si proto příště ve všem poradit buď dědou, nebo jiným chovatelem v okolí, je to mnohem vhodnější, než získávání info na netu.
Ostatní již bylo řečeno.

Zdroj: Zkušenost

Hykam

Na 4 samice bohatě stačí 1 samec.
Jak už psali nade mnou z jednoho vrhu počítej okolo 10 mláďat. Hlavně po vrhu ať má samice dostatek čerstvé vody, jinak se může stát, že mláďata zakousne.

cochee

Mladí králíci se vykrmí přes léto na nějakou porážkovou velikost, zabijí se a snědí nebo zamrazí, je zbytečné je chovat přes zimu, kdy jsou menší možnosti krmení – v zimě zelené není a seno rychle ubývá (aspoň u nás, máme seno jen z větší zahrady, nemáme louky na senoseč). Na zimu se nechávají jen chovné kusy.