Rokio

Je 270 čistých úhozů za minutu dobrý výkon?

Výkon v psaní na klávesnici

Nejlepší odpověď
annas

Jsou lepší, píší i přes 300, ale pokud byste skládal státní zkoušku z psaní na klávesnici, tak by vám stačilo na výbornou pouze 240 čistých úhozů, tj. po odpočtu chyb.

Když jsem začínala na mechanickém stroji, psala jsem rychlostí 300 úhozů na minutu, a to bez chyb. Na klávesnici teď více chybuji.

U zvýšené rychlosti je požadavek na výbornou 300 úhozů, u mistrovské zkoušky 400 úhozů.

Jen pro zajímavost.

Mistryně světa Helena Matoušková dosáhla 928 čistých úhozů za minutu. To je ale mimořádný výkon.
http://www.no­vinky.cz/kari­era/242891-psaci-stroj-mi-v-rychlosti-nestacil-rika-mistryne-sveta.html

Další odpovědi
gecco

Spoluzacka měla 720…
A s tím jela na nějaké mistrovství ‚sekretarek‘…
Já měl 240 – a stačilo mi to na „výbornou“…
Obe v 1986…
___
Co potřebujes???

anonym

Norma je tuším 180 úhozů za minutu na střední škole – obor „administrativní pracovnice“…

Agneta

No to jsou mi teda nápady…Tak já se odhaduji tak zhruba na 120…plusmínus (bezchybně).:DD

quentos

Podle zdroje je to výkon přímo výborný. Za „dobrý“ se považuje cca 167. „Průměrný“ výkon je cca 133.

Zdroj: http://www.as­k.com/technolo­gy/good-number-keystrokes-per-hour-b867e7df225eb08c

Kelt

Na elektrickém psacím stroji je to slabé, na mechanickém stroji je to podprůměrné. Ale záleží na tom, jak dlouhý byl text, kolik bylo chyb. Je rozdíl mít tento výkon po 1 minutě psaní nebo po 10 minutách psaní a počítá se průměr. Světový rekord to není, ale pokud je to bez chyb, tak to ujde.