Avatar uživatele
Rokio

Je 270 čistých úhozů za minutu dobrý výkon?

Výkon v psaní na klávesnici

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? quentos, anonym před 3015 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Jsou lepší, píší i přes 300, ale pokud byste skládal státní zkoušku z psaní na klávesnici, tak by vám stačilo na výbornou pouze 240 čistých úhozů, tj. po odpočtu chyb.

Když jsem začínala na mechanickém stroji, psala jsem rychlostí 300 úhozů na minutu, a to bez chyb. Na klávesnici teď více chybuji.

U zvýšené rychlosti je požadavek na výbornou 300 úhozů, u mistrovské zkoušky 400 úhozů.

Jen pro zajímavost.

Mistryně světa Helena Matoušková dosáhla 928 čistých úhozů za minutu. To je ale mimořádný výkon.
http://www.no­vinky.cz/kari­era/242891-psaci-stroj-mi-v-rychlosti-nestacil-rika-mistryne-sveta.html

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Spoluzacka měla 720…
A s tím jela na nějaké mistrovství ‚sekretarek‘…
Já měl 240 – a stačilo mi to na „výbornou“…
Obe v 1986…
___
Co potřebujes???

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Norma je tuším 180 úhozů za minutu na střední škole – obor „administrativní pracovnice“…

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Agneta

No to jsou mi teda nápady…Tak já se odhaduji tak zhruba na 120…plusmínus (bezchybně).:DD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Podle zdroje je to výkon přímo výborný. Za „dobrý“ se považuje cca 167. „Průměrný“ výkon je cca 133.

Zdroj: http://www.as­k.com/technolo­gy/good-number-keystrokes-per-hour-b867e7df225eb08c

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Na elektrickém psacím stroji je to slabé, na mechanickém stroji je to podprůměrné. Ale záleží na tom, jak dlouhý byl text, kolik bylo chyb. Je rozdíl mít tento výkon po 1 minutě psaní nebo po 10 minutách psaní a počítá se průměr. Světový rekord to není, ale pokud je to bez chyb, tak to ujde.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek