Retko

Je 20 stupnu celsia 2× tepleji nez 10 stupnu celsia??

Nejlepší odpověď
Drap

Ano je

Další odpovědi
Hamon

Záleží na bodu, ke kterému teplotu vztáhneš. Pokud k nule, pak ano. Pokud třeba k patnácti stupňům, pak ne.

cochee

Záleží, co myslíš slovem „tepleji.“ Pokud by se to vztáhlo na míru tepla, nikoliv teplotu, tak na tvou otázku negativní odpověď.

Kelt

Ani bych neřekl. Pokud budeme brát 10 C jako 283 K , pak 20 C je 293 K.
Dvojnásobná teplota by byla 293 C. Nechce se mi dívat, která látka při této teplotě se taví nebo vře. Když budeš posuzovat teplo, které přejde z jedné látky na druhé, tak je možné, že při 10 C přejde, nebo se uvolní určité množství tepla, ale zda při 20 C bude toto teplo dvojnásobné teplo, nedokáži to říct z hlavy. Když budeš chtít odpařit určité množství vody a použiješ na to nějaký vařič, tak ti to bude trvat určitou dobu. Když použiješ dva stejné vařiče – třeba ponorné spirály, budeš mít dvakrát větší výkon, energii a mělo by to trvat dvakrát kratší dobu. Ovšem energie se počítá v kWh, a Ty uvádíš teplotu v C. Tak nevím, co vlastně máš na mysli.

Dochy

Ne. A „tepleji“ je subjektivní pojem a ten se nebude řídit ani °C ani F a bude pro každého jiný. Pokud Tě to zajímá technicky, tak k 10°C je dvojnásobná teplota 293,15°C (dvojnásobek počítán od absolutní nuly)

petra15

Podle C° to tak vypada, ale podle americke stupnice F° zase ne…

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.