Alesh

Je 12V fén použitelný z hlediska výkonu na rozmrazování oken v autě?

Při mrazech mi rádo zamrzá přední okno u auta nejen zvnějšku ale i z vnitřku. S ohledem na prohnutí skla směrem ven se to z té vnitřní strany blbě škrábe, navíc je z toho bordel. Rozehřátí ofukovači je samozřejmě na dlouho, než vůbec to auto začne topit a tak mě napadlo hledat něco jako 12V fén. Nejlevnější, co jsem našel (nechce se mi za to dávat nějaká horentní suma), je tento: http://www.he­llors.cz/ostat­ni/1186-vysousec-vlasu-monsun-12-v-8022068005409.html . Vyčetl jsem výkon 168 W. Je to blbost nebo by to mohlo?

Nejlepší odpověď
gecco

No, podle mrazu, 168 W taky nebude žádné ´dělo´…
A těch cca 15 A tahej raději rovnou z baterky, ne z autozásuvky.
😉

Další odpovědi
terry

Z vnějšku to lehko oškrábeš a dovnitř zkus pohlcovač vlhkosti.
Třeba ty krabičky za cca 50 Kč nebo misku (krabičku s děravým víkem) se solí.

isteron

Najlepšie je naštartovať, zapnúť klímu a ventilátor na predné sklo.Stiahnuť trochu okná na dverách A zatiaľ oškrabať škrabkou sklo z vonku, poutierať a odísť. Treba na to čas, aj olej sa musí prehriať.

lexx

14A startovací autobaterie snadno dodá ale musí se nabíjet tedy lépe za provozu auta
když běží alternátor, zásuvku v palubce to může při delším připojení usmažit, není dimenzována na takový odběr, lépe + stáhnout z pojistkové skříňky nebo rovnou z baterie

Kepler

Tyhle problémy s namrzáním už desítky let pro mně problémy nejsou. Nastříkám lihem a utřu hadrem. Samozřejmě by ten ethanol neměl obsahovat příliš velké procento vody. Tak do 10% . Odmrazováním takto směšným výkonem fénu by ti trvalo podstatně déle.

cochee

isteron: některá auta s neelektronickou klimatizací ji v zimě nesepnou, např. mému vozu nezapne klima, je-li venku méně než +5°C.

terry

isteron, to se dělá nejlépe u paneláku na sídlišti. Znám spoustu lidí, co 2 klíče nemají.