Avatar uživatele
Alesh

Je 12V fén použitelný z hlediska výkonu na rozmrazování oken v autě?

Při mrazech mi rádo zamrzá přední okno u auta nejen zvnějšku ale i z vnitřku. S ohledem na prohnutí skla směrem ven se to z té vnitřní strany blbě škrábe, navíc je z toho bordel. Rozehřátí ofukovači je samozřejmě na dlouho, než vůbec to auto začne topit a tak mě napadlo hledat něco jako 12V fén. Nejlevnější, co jsem našel (nechce se mi za to dávat nějaká horentní suma), je tento: http://www.he­llors.cz/ostat­ni/1186-vysousec-vlasu-monsun-12-v-8022068005409.html . Vyčetl jsem výkon 168 W. Je to blbost nebo by to mohlo?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? gecco před 3006 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

No, podle mrazu, 168 W taky nebude žádné ´dělo´…
A těch cca 15 A tahej raději rovnou z baterky, ne z autozásuvky.
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
terry

Z vnějšku to lehko oškrábeš a dovnitř zkus pohlcovač vlhkosti.
Třeba ty krabičky za cca 50 Kč nebo misku (krabičku s děravým víkem) se solí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
isteron

Najlepšie je naštartovať, zapnúť klímu a ventilátor na predné sklo.Stiahnuť trochu okná na dverách A zatiaľ oškrabať škrabkou sklo z vonku, poutierať a odísť. Treba na to čas, aj olej sa musí prehriať.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

14A startovací autobaterie snadno dodá ale musí se nabíjet tedy lépe za provozu auta
když běží alternátor, zásuvku v palubce to může při delším připojení usmažit, není dimenzována na takový odběr, lépe + stáhnout z pojistkové skříňky nebo rovnou z baterie

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Tyhle problémy s namrzáním už desítky let pro mně problémy nejsou. Nastříkám lihem a utřu hadrem. Samozřejmě by ten ethanol neměl obsahovat příliš velké procento vody. Tak do 10% . Odmrazováním takto směšným výkonem fénu by ti trvalo podstatně déle.

před 3006 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

isteron: některá auta s neelektronickou klimatizací ji v zimě nesepnou, např. mému vozu nezapne klima, je-li venku méně než +5°C.

před 3006 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
terry

isteron, to se dělá nejlépe u paneláku na sídlišti. Znám spoustu lidí, co 2 klíče nemají.

před 3006 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek