DusanOrlik

Jdou změnit rozměry fotek(.jpg),které stáhnu?Jestly ano,jak?

Př.:Jsem na google.Zadám příroda.Objeví se tisíce fotek.1 si vyberu,tu kterou potřebuji-ale v jinném formátu.Jde to?

Nejlepší odpověď
baghira

Libovolným grafickým editorem (Malování, GIMP. PaintShop…).
Kromě toho tuto funkci má i mnoho prohlížečů (XnView, IrfanView, Zoner…).

Další odpovědi
Terryle

To samozřejmě jde, ale záleží na tom, jestli ji chceš zvětšit nebo zmenšit. Pokud ji budeš zmenšovat, nevadí to. Když ji ale budeš zmenšovat, ztratí na kvalitě – bude hrubší, jednotlivé body budou víc vidět a fotka prostě nebude tak hladká a jemná, jako když byla malá.
Dělá se to tak, že v pokročilejším obrázkovém editoru (já např. na změny velikosti používám Office Picture Manager, ale jde to i v Photoshopu, Gimpu atd). najdeš v menu něco jako Změnit velikost, případně Velikost obrazu / Velikost plátna. A tam si nastavíš, jak má být novej obraz velkej – v procentech, v pixelech nebo v centimetrech.

arygnoc

irfanview