Adyyyy

Jdou studovat 2 střední školy najednou?

Nedávno jsem nastoupila na sš, na které opravdu zůstat nechci. Šikana všude atd. Musím být na intru, kde je to ještě horší než ve škole. Chtěla bych studovat danou školu, ale bohužel je moc daleko. Jde třeba studovat dálkově a přitom dělat ještě jednu? Je jedno jestli s maturitou. Prosím o jakoukoliv radu, jak by to šlo udělat.🙏

Odpovědi
Disraeli

Ano, ale v první řadě si to musíš domluvit s těmi školami a uzpůsobit k tomu výuku. Ale jinak tomu nic nebrání a nikde se to nezakazuje.. Ale dopředu bych si připravil důvody (související hlavně s tím, že chceš mít vystudované oba obory a už teď víš, že je oba chceš studovat).
Jednu třeba dálkově, v druhé s individuálním stud. plánem a třeba „uznanými“ předměty (v rámci toho, že zcela stejný předmět studuješ na té druhé škole), atd. Nebo obě dálkově, ale záleží hodně na té domluvě.

Ovšem šikana a kolektiv k tomuto není dobrý důvod. Navíc mi uniká, proč kvůli tomuhle chceš studovat dvě školy, pokud ti nevyhovuje, můžeš školu změnit nebo rovnou studovat kombinovaně, dálkově a popřípadě tedy i pracovat, minimálně alespoň brigádě.
Navíc můžeš třeba na maturitu i bez studia přímo na SŠ (samozřejmě to taky obnáší jistou přípravu, ale pak jen stačit splnit zkoušky).
Proti samotné šikaně se můžeš obrnit (v první řadě chrakterově atd), v druhé založit nějakou skupinu, něco jako „odbory“, ochrana žáků před šikanou s řešením jejich následků, stěžovat si (konkrétním lidem),… Něco s tím dělat a nenchat si to líbit. Postupovat i přímo oficiálně, požádat ředitele (nebo i někoho „vyššího“) o založení nějakých takových skupin, komisí,… S dohlížením i trestním. Je to o správě a organizaci (a taky i o pravomocích… I jako student můžeš mít pravomoci a klidně i větší než učitel ;)).

df

Studovat dvě školy je podle mě holý nesmysl. Studuj na jedné škole a může to být i dálkově. Budeš chodit jen na zkoušky. Tím se vyhneš šikaně. Ale nemysli si, že problém šikany zmizí. Může tě provázet následně v zaměstnání. Začni se aktivně bránit. Verbálně, nebo v nutném případě i fyzicky a zbav se toho napořád.

Dochy

Zakázané to není, ale nedokážu si představit, jak to časově ukočírovat. Obvykle se předpokládá denní účast na výuce. (poměrně neobvyklé je studium střední školy dílkově)

Něco jiného je u VŠ, kde si lze rozvrh většinou upravit a po dohodě lze některé předměty studovat jen na jedné škole s tím, že druhá je pak uzná jako splněné.