Avatar uživatele
Registrovaný

Jde zrušit uzavřená smlouva?

Uzavřela jsem doma se zástupcem pojišťovny smlouvu na Investiční životní pojištění. Bohužel když mi přišlo potvrzení ze zmíněné pojišťovny, byly tam úplně jiné údaje než mi "nakukal" pojišťovák. Mohu tuhle smlouvu bez postihu zrušit?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

na vašem místě bych se obrátila na danou pojištovnu řekla bych že ve smlouvě vám plno věcí nesedí a že chcete od ní odstoupit


Avatar uživatele
Zlatý

ANO můžete od této smlouvy písemně odstoupit.

Podle ustanovení § 57 občanského zákoníku platí, že pokud je smlouva uzavřena mimo prostory obvyklé k podnikání (prezentační akce, veletrhy, na ulici apod.), má spotřebitel právo od smlouvy PÍSEMNĚ odstoupit bez uvedení důvodu a bez jakékoliv sankce do 14 dnů od uzavření smlouvy.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2464
Zlatý ivzez 1349
Zlatý standa 1255
Zlatý mosoj 705
Zlatý led 611
Zlatý gecco 534
Zlatý marci1 478
Zlatý JájsemRaibek 473
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.